Schudła 30 kg pół roku po porodzie. Zdradziła sekret swojej metamorfozy

2023-08-09 16:59

Rachael Sacerdoti, brytyjska influencerka i matka trojga dzieci, ujawniła swój sposób na osiągnięcie świetnej formy w zaledwie pół roku po urodzeniu dziecka. Jak osiągnęła tak spektakularny sukces?

Schudła 30 kg pół roku po porodzie. Zdradziła sekret swojej metamorfozy
Autor: Instagram @itssosimple_rs

Mieszkająca w Londynie Rachael początkowo ważyła 90 kg po narodzinach najmłodszej córki. Niemniej jednak, udało jej się zrzucić imponujące 30 kg w zaledwie pół roku. Dzieląc się swoją historią sukcesu w mediach społecznościowych, Rachael przypisała osiągnięcie swojego celu podejmowanym małym, ale zdeterminowanym krokom oraz włączeniu aktywności fizycznej do swojej codziennej rutyny.

Schudła 30 kg pół roku po porodzie

44-letnia mama trojga dzieci zmagała się z problemem nadwagi, zdradzając, że jej stopy stawały się czerwone i puchły podczas dłuższych spacerów. Przyznała, że nigdy naprawdę nie nauczyła się przygotowywać zrównoważonych posiłków i zmagała się z kwestią wagi przez większość swojego życia.

- Byłam na bardzo złej diecie, opierającej się głównie na węglowodanach i cukrze. Żaden z moich posiłków nie zawierał białka, a ciągłe podjadanie białego chleba, dżemu i smażonych potraw było moim nawykiem - wyznała Rachael Sacerdoti na Instagramie.

Jak zdrowo schudnąć? Schudnij małymi kroczkami

Rachael rozpoczęła swoją przemianę od wprowadzenia niewielkich zmian. Zmiana diety oraz codzienne 10-minutowe spacery po okolicy to tylko początek. Następnie wprowadziła 20-minutowe sesje podnoszenia ciężarów w swojej sypialni. Ta rutyna pozwoliła jej tracić około kilograma tygodniowo.

Zmieniła również swoje nawyki zakupowe, wybierając bardziej zrównoważoną dietę i skupiając się na zdrowym odżywianiu. Wprowadziła do swojej diety "zdrowe źródła węglowodanów", takie jak kasza jaglana, brązowy ryż, bataty i chleb pełnoziarnisty. Jej posiłki obejmowały teraz także makaron z ciecierzycy i soczewicy.

- Zakochałam się w nowej rutynie i zdrowym odżywianiu. Schudłam 30 kg w około pół roku i zaczęłam podobać się sobie. Moja pewność siebie wróciła, zyskałam prawdziwe poczucie własnej wartości oraz wyraźną wizję tego, czego pragnę od życia - dodała Rachael Sacerdoti.

Magiczne diety nie przynoszą rezultatów

Co jakiś czas pojawiają się trendy dotyczące szybkich i skutecznych diet, które obiecują pozbycie się niechcianych kilogramów w zaledwie kilka tygodni. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że zazwyczaj efekty tych diet znikają równie prędko, często towarzyszy im tzw. efekt jojo. Być może więc po krótkotrwałym odchudzaniu, nadmiarowa waga wróci z jeszcze większą siłą.

Diety cud często polegają na eliminacji wielu składników z jadłospisu. To z kolei może prowadzić do niedoborów, jeśli dieta jest stosowana przez dłuższy okres czasu. Raczej zaleca się powolne tempo utraty wagi, co pozwala na utrzymanie efektów dłużej i zapewnia troskę o zdrowie.

Przy procesie redukcji wagi warto skonsultować się zarówno z lekarzem, jak i dietetykiem.

Mjakmama: Poród w szpitalu prywatnym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza