Książka na lato dla mamy - wybieramy książki na plażę i nie tylko

2021-06-02 10:43

Lato to piękny okres w roku, kiedy to mamy maluszków mogą z nimi spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Gdy dziecko bezpiecznie bawi się w piasku na plaży, albo, gdy śpi w wózku przy ławce w parku, mama może poczytać coś dla relaksu. Jaka książka na lato dla mamy będzie najfajniejsza?

opaski na kleszcze dla dzieci
Autor: Getty Images

Zakładamy, że książka na lato dla mamy, ma służyć odprężeniu, relaksowi i z pewnością nie dotykać tematów rodzicielstwa, którym nawet najlepsza mama bywa czasem zmęczona. Może być to poradnik, który posłuży w samorozwoju, wciągający kryminał, albo romansidło, które oderwie od rzeczywistości choć na chwilę. Polecamy 10 tytułów książek, które spełnią to zadanie. 

Czytaj także: Dobre książki o wychowywaniu dzieci. TOP 10 poradników dla rodziców.

Spis treści

  1. Jakie książki na lato będą idealne dla mamy?
  2. Nasz przegląd książek na lato dla mamy - TOP 10

Jakie książki na lato będą idealne dla mamy?

Czasami warto oderwać się od tego, co absorbuje nas na co dzień. Dlatego nie zaproponujemy, abyście na plaży, czy ławce w parku czytywały poradniki o wychowywaniu dzieci. Niech czytanie będzie swego rodzaju odskocznią od trudów macierzyństwa, albo też swoistym relaksem, czy pracą nad samodoskonaleniem, jako człowiek i kobieta, a niekoniecznie jako matka. Co warto czytać, by dla relaksu?

  • Kryminały - nic tak nie oderwie myśli od ząbkowania, czy kolek, jak dobry kryminał. Wciągnie w opisywaną intrygę, a rozwiązywanie zagadki w trakcie czytania będzie jak pieluszkowy detoks.
  • Romansidła i erotyki - lekkie, ale być może inspirujące do budowania życia uczuciowego poza macierzyństwem, o czym często zapominają młodzi rodzice. Polecamy takie książki młodym mamom, którym należy się odrobina czystej rozrywki. 
  • Poradniki - takie, które natchną do lepszego, spokojniejszego życia, albo zadbają o kobiecość mamy, jej pasje. Taka nutka egoizmu przyda się każdej z nas.
  • Książki adaptowane do seriali - mamy maluszków nie mają czasu "być na czasie" z serialami, czy filmami, o których mówią inni ludzie. Wiele z tych najbardziej uznanych, powstało na podstawie powieści. Jeśli je przeczytasz będziesz w temacie podczas wielu rozmów, ale też poczujesz satysfakcję, że życie nie kręci się tylko wkoło dziecka. 

Czytaj również: Książki o ciąży – 10 najpopularniejszych książek o ciąży

Wakacje bez dzieci: tak czy nie? Zobacz, czy warto wyjechać na urlop bez dziecka

Nasz przegląd książek na lato dla mamy - TOP 10