Prezent na chrzest dla dziewczynki: jaki wybrać? [GALERIA]

2021-01-08 14:14

Prezent na chrzest dla dziewczynki - nad tym, co kupić najmłodszym dzieciom z okazji przyjęcia sakramentu chrztu świętego dorośli w rodzinie zastanawiają się jeszcze na długo przed samą uroczystością. Aby ułatwić sobie wybór, przeczytaj, co warto kupić w prezencie na chrzest dla dziewczynki. Zobacz nasze propozycje prezentów na chrzest dla dziewczynki!

Wybór prezentu na chrzest dla dziewczynki stanowi dla rodziców, rodziców chrzestnych i całej reszty rodziny i znajomych nie lada wyzwanie. W sklepach oferta jest ogromna, co niekoniecznie oznacza, że dzięki temu łatwiej się zdecydować.

W całej gamie produktów trudno dojrzeć ten najbardziej odpowiedni. Zobaczcie, co warto kupić dzieciom, które przyjmą chrzest. Dołączamy również galerię z przykładowymi prezentami na chrzest dla dziewczynki.

Jaki prezent na chrzest dla dziewczynki powinni kupić rodzice?

Rodzice dzieci przystępujących do chrztu wydają, często bardzo duże kwoty na organizację uroczystości. Począwszy od największych wydatków: na przyjęcie na chrzest, fotografa, przez ubranka dla dziecka, po zaproszenia dla gości.

Dlatego wystarczy, by rodzicielskim prezentem na chrzest dla dziewczynki był podarunek symboliczny. Biblia dla najmłodszych, wywołane i pięknie oprawione, już po uroczystości, zdjęcie dziecka z rodzicami i rodzicami chrzestnymi.

Rodzice mogą także zakupić pamiątkową kartkę, w której złożą swojej córeczce życzenia z okazji chrztu. Świeżo upieczona katoliczka na pewno zostanie obdarowana przez całą resztę rodziny, więc na pewno prezentów jej nie zabraknie.

Biblia dla dzieci wyd. Olesiejuk
Biblia ilustrowana

Autor: Ceneo

Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości – dla dzieci i dorosłych. To piękne ilustrowane wydanie stanowi streszczenie ponad 50 historii ze Starego oraz ponad 60 historii z Nowego Testamentu i prezentuje losy wybranych postaci od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa.

Prezent na chrzest dla dziewczynki od rodziców chrzestnych

Zakup prezentu na chrzest dla dziewczynki jest największym wyzwaniem dla rodziców chrzestnych. To oni czują się zobowiązani sprawić dziecku najbardziej imponujący prezent. Warto dodać, że tradycyjnie matka chrzestna obdarowuje swoje dziecko chrzestne specjalną szatką, a ojciec chrzestny jest odpowiedzialny za zakup gromnicy.

Dobrze by było, aby rodzice chrzestni pozostawali ze sobą w ciągłym kontakcie, jeśli chodzi o prezenty - nie ma sensu, by oboje wydali duże sumy na ten sam prezent.

Wśród tradycyjnych prezentów na chrzciny warto wymienić biżuterię: medalik z grawerem czy kolczyki. Można zaopatrzyć również dziecko w niezbędne sprzęty: spacerówkę czy krzesełko do karmienia.

Coraz większą popularnością cieszą się prezenty, które dziecko będzie mogło wykorzystać zdecydowanie później, jak np. wino do otwarcia w dniu 18-tych urodzin. Popularnym prezentem na chrzest dla dziewczynki są także pieniądze. Do nich warto dokupić jednak jeszcze coś spersonalizowanego, nawet drobiazg.

Medalik srebrny
Medalik srebrny

Autor: Ceneo

Prezent Na Chrzest Srebrny Medalik Matka Boska

Krzesełko do karmienia Lionelo
Krzesełko do karmienia Lionelo

Autor: Ceneo

Krzesełko posiada możliwość regulacji wysokości siedzenia (6 pozycji) oraz pochylenia oparcia (3 pozycje), dzięki czemu dopasuje się do każdego dziecka. Wykonane zostało z najlepszej jakości materiałów z tapicerką o fakturze skóry naturalnej. Łatwe w utrzymaniu czystości.

Oryginalny prezent na chrzciny dla dziewczynki

O to, by kupić oryginalny prezent na chrzciny dla dziewczynki martwią się również babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Do wyboru mają całe mnóstwo opcji: grawerowane zestawy sztućców, grawerowane srebrne grzechotki, grzebienie i szczotki do delikatnych dziecięcych włosków. Można również kupić bransoletki i inną biżuterię, ale z przeznaczeniem do noszenia w dorosłym życiu.

Rodzicom na pewno przydadzą się też praktyczne prezenty na chrzciny, jak: zestawy kosmetyków czy pieluchy. Coraz większą popularnością cieszą się zestawy, za pomocą których można wykonać odcisk nóżek i rączek dziecka. Nie zapominajmy, że idealnym prezentem dla dziecka są zabawki - doskonale sprawdza się one w roli prezentu na chrzest dla dziewczynki.

Oczywiście to tylko przykładowy podział prezentów i przykładowe podarunki. Ich wybór zależy od preferencji samych rodziców, rodziców chrzestnych i reszty rodziny. Zajrzyj jeszcze do naszej galerii z pomysłami na prezent na chrzest dla dziewczynki

Pchacz Fisher Price
Pchacz

Autor: Ceneo

Ten Interaktywny Chodzik Zebra od Fisher-Price stanie się najwierniejszym przyjacielem Twojego dziecka, który nie tylko wprowadzi je do świata pierwszych słów, lecz także zachęci do stawiania pierwszych kroków! Obracanie, przełączanie, toczenie, skręcanie. Zebra oferuje całe mnóstwo sposobów na zajęcie ciekawskich rączek siedzącego malucha.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE