Prezent na chrzest dla dziewczynki: jaki wybrać? [GALERIA]

2015-04-20 10:27

Prezent na chrzest dla dziewczynki - nad tym, co kupić najmłodszym dzieciom z okazji przyjęcia sakramentu chrztu świętego dorośli w rodzinie zastanawiają się jeszcze na długo przed samą uroczystością. Aby ułatwić sobie wybór, przeczytaj, co warto kupić w prezencie na chrzest dla dziewczynki. Zobacz nasze propozycje prezentów na chrzest dla dziewczynki!

Wybór prezentu na chrzest dla dziewczynki stanowi dla rodziców, rodziców chrzestnych i całej reszty rodziny i znajomych nie lada wyzwanie. W sklepach oferta jest ogromna, co niekoniczenie oznacza, że dzięki temu łatwiej się zdecydować. W całej gamie produktów trudno dojrzeć ten najbardziej odpowiedni. Zobaczcie, co warto kupić dzieciom, które przyjmą chrzest. Dołączamy również galerię z przykładowymi prezentami na chrzest dla dziewczynki.

Co kupić na chrzest oprócz biżuterii? Zobacz WIDEO

Jaki prezent na chrzest dla dziewczynki powinni kupić rodzice?

Rodzice dzieci przystępujących do chrztu wydają, często bardzo duże kwoty na organizację uroczystości. Począwszy od największych wydatków: na przyjęcie na chrzest, fotografa, przez ubranka dla dziecka, po zaproszenia dla gości. Dlatego wystarczy, by rodzicielskim prezentem na chrzest dla dziewczynki był podarunek symboliczny. Biblia dla najmłodszych, wywołane i pięknie oprawione, już po uroczystości, zdjęcie dziecka z rodzicami i rodzicami chrzestnymi. Rodzice mogą także zakupić pamiątkową kartkę, w której złożą swojej córeczce życzenia z okazji chrztu. Świeżo upieczona katoliczka na pewno zostanie obdarowana przez całą resztę rodziny, więc na pewno prezentów jej nie zabraknie.

Prezent na chrzciny - Biblia
Autor: materiały prasowe Prezent na chrzciny, Biblia, cena od 25 zł Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu cena 105 zł, Biblia Dla Dzieci 45,99 zł, Ilustrowana Biblia dla dzieci 34,99zł, Jestem dzieckiem Bożym. Pamiątka Chrztu Świętego 39 zł, Pamiątka Chrztu Świętego dla dziewczynki 10 zł, Pierwsze kroki z Biblią 25 zł,Z Jezusem przez Biblię 55 zł, Zabawa z Biblią 29 zł.

Prezent na chrzest dla dziewczynki od rodziców chrzestnych

Zakup prezentu na chrzest dla dziewczynki jest największym wyzwaniem dla rodziców chrzestnych. To oni czują się zobowiązani sprawić dziecku najbardziej imponujący prezent. Warto dodać, że tradycyjnie matka chrzestna obdarowuje swoje dziecko chrzestne specjalną szatką, a ojciec chrzestny jest odpowiedzialny za zakup gromnicy. Dobrze by było, aby rodzice chrzestni pozostawali ze sobą w ciągłym kontakcie, jeśli chodzi o prezenty - nie ma sensu, by oboje wydali duże sumy na ten sam prezent.

Wśród tradycyjnych prezentów na chrzciny warto wymienić biżuterię: medalik z grawerem czy kolczyki. Można zaopatrzyć również dziecko w niezbędne sprzęty: spacerówkę czy krzesełko do karmienia. Coraz większą popularnością cieszą się prezenty, które dziecko będzie mogło wykorzystać zdecydowanie później, jak np. wino do otwarcia w dniu 18-tych urodzin. Popularnym prezentem na chrzest dla dziewczynki są także pieniądze. Do nich warto dokupić jednak jeszcze coś spersonalizowanego, nawet drobiazg.

Prezent na chrzciny - spacerówka, krzesełko do karmienia
Autor: materiały prasowe Prezent na chrzciny od rodziców chrzestnych - spacerówka, krzesełko do karmienia, medalik grawerowany. Ceny od 250 zł Medaliki grawerowane Yes cena 360 zł, Kolczyki złote W. Kruk 260 zł, Kolczyki złote Yes 299 zł, Spacerówka Maclaren Techno XLR 1800 zł,  Spacerówka Quinny Zapp Xtra 1000zł, Spacerówka Graco Mirage+ 380 zł, Krzeselko do karmienia Bebedue Best 500 zł.

Oryginalny prezent na chrzciny dla dziewczynki

O to, by kupić oryginalny prezent na chrzciny dla dziewczynki martwią się również babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Do wyboru mają całe mnóstwo opcji: grawerowane zestawy sztućców, grawerowane srebrne grzechotki, grzebienie i szczotki do delikatnych dziecięcych włosków. Można również kupić bransoletki i inną biżuterię, ale z przeznaczeniem do noszenia w dorosłym życiu.

Rodzicom na pewno przydadzą się też praktyczne prezenty na chrzciny, jak: zestawy kosmetyków czy pieluchy. Coraz większą popularnością cieszą się zestawy, za pomocą których można wykonać odcisk nóżek i rączek dziecka. Nie zapominajmy, że idealnym prezentem dla dziecka są zabawki - doskonale sprawdza się one w roli prezentu na chrzest dla dziewczynki.

Oczywiście to tylko przykładowy podział prezentów i przykładowe podarunki. Ich wybór zależy od preferencji samych rodziców, rodziców chrzestnych i reszty rodziny. Zajrzyj jeszcze do naszej galerii z pomysłami na prezent na chrzest dla dziewczynki

Prezent na chrzciny - zabawki dla niemowlaka
Autor: materiały prasowe Prezent na chrzciny, zabawki dla niemowlaka, cena od 69 zł Migocząca Hula-Kula Vtech 95 zł, Interaktywna zabawka Fisher Price 129 zł, Muzuczny domek ze zwierzętami 79,90 zł, Vtech Literkowy Hipopotam 79 zł, Namiot do zabawy 69 zł, Siostrzyczka szczeniaczka Fisher Price 109 zł, Lego Duplo 99 zł, Drewniana krówka Djeco 159zł, Jeździk drewniany sorter zebra Bigjigs 185 zł, Playskool mobilny jamniczek 79 zł.

Polecamy wideo: Prezent na chrzest

Wybór prezentu na chrzciny wcale nie jest łatwy. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, jaki kupić prezent na chrzest dla dziewczynki posłuchaj rad naszego eksperta - Kamili Andrychowicz, organizatorki imprez rodzinnnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE