5 sposobów na nawiązanie przyjaźni z innymi mamami

2021-10-22 13:17
mamineprzyjaźnie
Autor: Getty Images Jak w naturalny sposób nawiązać przyjaźń z inną młodą mamą?

Większość młodych mam, czuje się osamotniona. I nie liczy się to, ilu ludzi mają wokół siebie. Tym czego potrzebuje każda świeżo upieczona mama, jest koleżanka, która jest w dokładnie takiej samej sytuacji. Tylko jak taką znaleźć? Podpowiadamy!

Poczucie osamotnienia na początku macierzyństwa towarzyszy chyba każdej młodej mamie. Niezależnie od tego, ile przyjaciółek mamy sprzed ciąży, jak bardzo wspiera nas partner, jak zaangażowane i pomocne są mama i teściowa. Nikt nie zrozumie mamy, tak jak druga mama. Najlepiej taka, która ma dziecko w podobnym wieku.

Opieka nad niemowlęciem rządzi się swoimi prawami, musi być powtarzalna, usystematyzowana. Czujemy się przez to nudne i odizolowane od reszty świata. Mąż ma pracę, bezdzietne koleżanki lub takie z odchowanymi dziećmi mają więcej luzu, a młoda mama w tym wszystkim czuje, jakby nie nadążała. 

A przecież tak bardzo potrzebuje drugiego człowieka, który zrozumie jej lęki, zmęczenie, znużenie... Pocieszające w tym wszystkim jest to, że takie uczucia ma większość mam niemowlaków i małych dzieci. I każda chciałaby mieć koleżankę, z którą podzieli radości i niedole macierzyństwa.

Dlatego wystarczy się przełamać by nawiązać przyjaźnie z innymi mamami. Jeśli relacja przyjacielska się rozwinie, skorzysta z tego też partner, który z chęcią pogada z drugim facetem - ojcem. Ale przede wszystkim -  dziecko, które będzie się świetnie rozwijać mając obok rówieśnika do zabawy. 

Zobacz też: Jak pokonać baby blues? Uwierz w siebie, a poradzisz sobie ze smutkiem poporodowym

Depresja poporodowa: co to jest i jak pokonać depresję po porodzie? Wywiad z ekspertem

Zobacz 5 sposobów na nawiązanie "maminych" przyjaźni, w naszej GALERII:

Baby blues - Smutek poporodowy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza