Punkt G: seks i orgazm. Gdzie jest punkt G i jak go stymulować?

Orgazm i seks w ciąży. Co to jest punkt G, jak go znaleźć i stymulować? Istnienie punktu G (lub strefy G), na którego temat jeszcze nie tak dawno temu jedynie spekulowano, zostało już na szczęście oficjalnie potwierdzone przez seksuologów. Wiele kobiet jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że go ma, a co częstsze – nie wie, gdzie go ma. Przeczytaj albo posłuchaj, jak odnaleźć punkt G i jakie korzyści może nam przynieść jego umiejętna stymulacja.

Faktem jest, że nie każda kobieta będzie czerpać wielką przyjemność ze stymulacji strefy G – upodobania seksualne, szczególnie kobiece, mogą być bardzo różne, jak w każdej innej dziedzinie życia. Na pewno jednak warto chociaż próbować zlokalizować punkt G, nauczyć się go stymulować, by osiągnąć orgazm podczas seksu. Jak znaleźć punkt G? Można to zrobić na kilka różnych sposobów: samodzielnie lub z pomocą partnera, palcami lub z użyciem erotycznych zabawek.

24-26 marca - weekend rabatów z M jak Mama! Kupuj taniej w ponad 400 sklepach!

Punkt G – gdzie się znajduje?

Punkt G (zwany także przestrzenią Gräfenberga lub strefą Gräfenberga) zawdzięcza swoją nazwę niemieckiemu lekarzowi Ernstowi Gräfenbergowi, który jako pierwszy go opisał. Jest to nieco chropowata w dotyku struktura umiejscowiona na przedniej ścianie pochwy, około 2-3 cm od jej wejścia. Powiększa się i uwypukla w momencie podniecenia seksualnego, dlatego najlepiej jest rozpocząć poszukiwania punktu G po dłuższej grze wstępnej – pieszczotach całego ciała i łechtaczki. Najłatwiej wyczuć punkt G wbrew pozorom nie w pozycji leżącej, ale kucając lub siedząc po turecku. „Poszukiwania” piunktu G możesz przeprowadzić sama lub poprosić o pomoc swojego partnera.

Jak stymulować punkt G? Orgazm pochwowy

Pieszczoty punktu G, które kończą się orgazmemnajlepiej zacząć od zwykłego pobudzania palcem lub dwoma. Gdy już jednak poczujesz się pewniej i będziesz wiedziała, gdzie dokładnie jest umiejscowiony punkt G i jaka stymulacja sprawia ci najwięcej przyjemności, możesz sięgnąć na przykład po specjalny wibrator służący do pobudzania strefy G. Jest on delikatnie wygięty na końcu, by łatwiej trafiać we właściwe miejsce i osiągnąć orgazm podczas stymulację punktu G. Punkt G może być oczywiście też pobudzany podczas stosunku penisem, warto poszukać pozycji seksualnej, która najlepiej stymuluje punkt G i doprowadza kobietę do ogragzmu. Najczęściej kobiety osiągają orgazm pochwowy w pozycji na jeźdźca.

Punkt A: seksualne doznania

Niektóre kobiety mogą także wyczuć u siebie tzw. punkt A – równie wrażliwą na pieszczoty suksualne strefę erogenną znajdującą się głębiej w pochwie, mniej więcej w połowie odległości między punktem G a szyjką macicy, na przedniej ściance. Podobnie jak w przypadku punktu G, punkt A również warto stopniowo odkrywać i pobudzać: palcem, wibratorem, aż w końcu penisem podczas stosunku.

Punkt G a kobiecy wytrysk

Dziś naukowcy nie mają już wątpliwości, że wszystkie najwrażliwsze punkty znajdujące się w obrębie kobiecych narządów płciowych są ze sobą połączone i wspólnie pracują na kobiecy orgazm. Z najnowszych badań wynika, że łechtaczka, którą widzimy, stanowi tylko „wierzchołek góry lodowej” – jej pozostała część ukryta jest w tkankach okalających pochwę i posiada rozgałęzione „odnogi”. Punkt G stanowi właśnie taką „odnogę” i pobudzając go, niejako stymulujemy łechtaczkę od wewnątrz i doprawadzamy kobietę do orgazmu.

Strefa G połączona jest także z tkanką nazywaną żeńską prostatą – tzw. ciałem gąbczastym cewki moczowej, w którym zlokalizowane są gruczoły Skenego odpowiedzialne za kobiecą ejakulację, czyli wytrysk kobiecy. Gruczoły te podczas podniecenia seksualnego potrafią wypełniać się płynem, który zostaje wyrzucony pod ciśnieniem podczas orgazmu przez skurcze pochwy. Nie należy mylić tego zjawiska z oddawaniem moczu – płyn produkowany w gruczołach Skenego jest bezbarwny i bezzapachowy, a składem przypomina płyn wytwarzany przez męską prostatę. Niektórzy seksuolodzy sądzą, że każda kobieta zdolna jest do wytrysku, jednak nie każda pieszczota może do niego doprowadzić.

Zlokalizowanie punktu G jest pierwszym krokiem (i świetnym pretekstem) do eksperymentowania z rozmaitymi pieszczotami i zabawkami erotycznymi. Gdy już nauczymy się czerpać przyjemność z tego rodzaju stymulacji seksualnej, możemy zacząć „testować” różne pozycje seksualne, które umożliwiają pobudzanie punktu G i punktu A. Warto jednak pamiętać, że dla większości kobiet zewnętrzna stymulacja łechtaczki stanowi podstawę seksualnej rozkoszy, a nawet jej niezbędny warunek, dlatego nie warto zrażać się, jeśli pieszczoty strefy G nie doprowadzają cię do orgazmu. Najważniejsze, by skupić się na tym, co daje ci w sypialni najwięcej radości.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE