Poradnia ginekologiczna dla dziewczynek

2010-08-19 16:24

Do pierwszej w Polsce poradni ginekologicznej dla dziewczynek, która od niedawna działa w warszawskim Szpitalu Bielańskim, codziennie zgłasza się kilkadziesiąt osób z całej Polski.

Poradnia ginekologiczna dla dziewczynek
Autor: Jupiterimages

U siebie nie mogą znaleźć pomocy medycznej, bo poradnie ginekologiczne dla dziewcząt nie istnieją lub też są częścią poradni dla dorosłych.
W poradni jest specjalistyczny sprzęt do badania noworodków i małych dziewczynek, USG, warunki do intymnego i bezstresowego badania dziewcząt. W czasie wizyty w gabinecie obecni są rodzice lub opiekunowie dzieci.
W Polsce nie ma specjalizacji z ginekologii dziecięcej, ale coraz więcej lekarek zdobywa odpowiednie kwalifikacje w ramach tzw. dodatkowych umiejętności. Ginekolog dziecięcy współpracuje z lekarzami wielu specjalizacji, m.in. pediatrą, endokrynologiem, urologiem, chirurgiem.
– Najczęstszą przyczyną wizyt są stany zapalne – mówi dr Anna Włodarczak kierująca poradnią. – Zajmujemy się także dziewczynkami w ciąży. Kolejnym problemem są wady wrodzone, które prawidłowo mogą zoperować tylko wyspecjalizowani lekarze. Zaniedbanie dolegliwości ginekologicznych w dzieciństwie często ujawnia się po latach.

Poradnia przyjmuje pacjentki z całej Polski

Szpital Bielański
ul. Cegłowska 80
01-809 Warszawa
tel. 22 56 90 470

miesięcznik Zdrowie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza