Uwaga: NARKOTYKI. Jak rozmawiać z dzieckiem o narkotykach i uzależnieniu

2014-02-06 15:48
narkotyki
Autor: _photos.com

Młodzi ludzie sięgają po narkotyki z ciekawości, z chęci zaimponowania rówieśnikom lub potrzeby przynależności do określonej grupy, poza tym... owoc zakazany znacznie bardziej smakuje. Jak rozmawiać z dzieckiem, gdy w jego zachowaniu zauważymy coś niepokojącego?

Każdy rodzić ma nadzieję, że jego dziecko nigdy nie zacznie brać narkotyków, ba, nawet ich nie spróbuje! Jednak należy spojrzeć prawdzie prosto w oczy: narkotyki, mimo że zakazane, są łatwo dostępne. Dziecko – jeśli nie w szkole, to poza nią – u kolegi, na podwórku czy imprezie – może mieć z nimi kontakt.
Współczesne dzieciaki znakomicie poruszają się w sieci, a internet jak wiadomo, to źródło wiedzy wszelakiej. Również takiej, która nie powinna być dostępna dla dorastających gimnazjalistów, którzy mają silną potrzebę eksperymentowania.


Psycholog Marta Żysko-Pałuba oraz socjolog Mariusz Jędrzejko wytłumaczyli w studiu „Dzień Dobry TVN", w jakim wieku młodzi ludzie najchętniej sięgają po środki odurzające i dlaczego to robią. Specjaliści podpowiedzieli również rodzicom, jak rozmawiać z dzieckiem, gdy zauważą coś niepokojącego.

TVN24/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza