Uwaga: NARKOTYKI. Jak rozmawiać z dzieckiem o narkotykach i uzależnieniu

2014-02-06 15:48
narkotyki
Autor: _photos.com

Młodzi ludzie sięgają po narkotyki z ciekawości, z chęci zaimponowania rówieśnikom lub potrzeby przynależności do określonej grupy, poza tym... owoc zakazany znacznie bardziej smakuje. Jak rozmawiać z dzieckiem, gdy w jego zachowaniu zauważymy coś niepokojącego?

Każdy rodzić ma nadzieję, że jego dziecko nigdy nie zacznie brać narkotyków, ba, nawet ich nie spróbuje! Jednak należy spojrzeć prawdzie prosto w oczy: narkotyki, mimo że zakazane, są łatwo dostępne. Dziecko – jeśli nie w szkole, to poza nią – u kolegi, na podwórku czy imprezie – może mieć z nimi kontakt.
Współczesne dzieciaki znakomicie poruszają się w sieci, a internet jak wiadomo, to źródło wiedzy wszelakiej. Również takiej, która nie powinna być dostępna dla dorastających gimnazjalistów, którzy mają silną potrzebę eksperymentowania.


Psycholog Marta Żysko-Pałuba oraz socjolog Mariusz Jędrzejko wytłumaczyli w studiu „Dzień Dobry TVN", w jakim wieku młodzi ludzie najchętniej sięgają po środki odurzające i dlaczego to robią. Specjaliści podpowiedzieli również rodzicom, jak rozmawiać z dzieckiem, gdy zauważą coś niepokojącego.

TVN24/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE