6 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć

2022-02-10 13:08

Urodziłaś przedwcześnie? Do standardowej wyprawki powinnaś dodać akcesoria stworzone specjalnie dla wcześniaków. Oto 6 gadżetów i akcesoriów dla dziecka urodzonego przed terminem, które warto mieć w domu.

6 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć
Autor: Getty images 6 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć

Kiedy dziecko rodzi się wcześniej niż było to zaplanowane (przed 37. tygodniem ciąży), rodzice przeżywają prawdziwy dramat. Oczywiście, nie tylko oni nie są przygotowani na ten krok. Przedwczesny poród jest również szokiem dla noworodka. To w szczególności on nie jest gotowy na to, by samodzielnie zmierzyć się z całym światem.

Wcześniaki mają problemy z oddychaniem, wzrokiem, są bardziej podatne na zakażenia. Dlatego właśnie potrzebują wyjątkowej troski.

Obejrzyj galerię z listą gadżetów przydatnych w pierwszych miesiącach życia wcześniaka. Powinnaś dodać je do standardowej wyprawki dla noworodka warto w sytuacji przedwczesnego porodu dokupić to, co zostało stworzone z myślą właśnie o dzieciach przedwcześnie urodzonych - specjalnie dostosowany do potrzeb wcześniaka smoczek czy minikojec, w którym dziecko poczuje się bezpieczniej.

Czytaj również:  Czego potrzebuje wcześniak? Przydatne sprzęty i dobra atmosfera

Niezbędnik dla mam karmiących piersią i butelką. Gotowa lista potrzebnych akcesoriów na zakupy