Ciągłe pranie szybko niszczy dziecięce ubranka. Ten ekologiczny sposób zdziała cuda

2023-09-13 15:31

Pranie przy małych dzieciach, to dla każdej mamy chleb powszedni. Trudno zliczyć dni, w których pralka nie jest włączana. Częste pranie sprawia jednak, że kolory dziecięcych ubranek blakną. Ale spokojnie, istnieje bezpieczny i ekologiczny sposób, by uniknąć utraty koloru ciuszków.

Idealny trik na pranie niemowlęcych ubranek
Autor: Getty Images Idealny trik na pranie niemowlęcych ubranek.

U maluszków niekiedy każdy posiłek kończy się zmianą ubranka... Do tego dochodzą pieluszkowe wypadki, albo chociażby ząbkowanie przez które górne części garderoby wymieniamy nawet kilka razy dziennie. U starszaków, zabawy na podłodze czy różne plastyczne szaleństwa w przedszkolach także sprawiają, że ciuszki wymagają częstego prania. 

Niestety przy takim użytkowaniu, ciuszki dziecięce bardzo szybko tracą kolor i zaczynają wyglądać na zużyte. Jak temu zaradzić?

Dowiedz się: Jak oszczędzać przy codziennym praniu?

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Sprawdź: Jak pozbyć się plam z dziecięcych ubrań? Oto skuteczne sposoby!

Sposób naszych babć na zachowanie koloru ubrań

By uniknąć częstego wymieniania ubranek dziecka wcale nie trzeba rezygnować z intensywnych barw. Wystarczy pamiętać o triku naszych babć podczas robienia prania. Wiele specjalnych środków chroniących kolor ubrań nie nadaje się do użytku przy dziecięcych ubrankach, ze względu na niedelikatny skład. Ten ekologiczny środek będzie jednak w sam raz. 

Wystarczy, że przed nastawieniem prania, mimo użycia swoich ulubionych środków do prania, dodasz do bębna z brudnymi ubraniami... ocet. Już połowa szklanki, sprawi, że zachowasz głębię koloru tkaniny i przedłużysz dobry wygląd dziecięcych ciuszków.

Co zrobić by plamy zniknęły mimo prania w niskiej temperaturze?

Oprócz octu nie zapomnij też, by prać w jak najniższych temperaturach, bo wówczas tkaniny także mniej się niszczą. Jeśli obawiasz się o to, że w 40 stopniach plamy z ubranek nie znikną, staraj się zapierać je tuż po ubrudzeniu. To powinno pomóc, by mimo niskiej temperatury tkaniny się odplamiły. W usunięciu plam z ubranek pomogą też pocieranie w miejscu zabrudzenia i namaczanie plam.

Pranie w niskich temperaturach będzie sprzyjało nie tylko utrzymaniu tkanin w dobrej kondycji, ale też będzie bardziej ekonomiczne. Przy codziennym praniu, wybieranie niskich temperatur pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pralka przy podgrzewaniu wody pobiera przecież o wiele więcej energii. 

Zobacz: Szare mydło - czy nadal jest polecane i w jakich sytuacjach?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza