Ciągłe pranie szybko niszczy dziecięce ubranka. Ten ekologiczny sposób zdziała cuda

2023-09-13 15:31

Pranie przy małych dzieciach, to dla każdej mamy chleb powszedni. Trudno zliczyć dni, w których pralka nie jest włączana. Częste pranie sprawia jednak, że kolory dziecięcych ubranek blakną. Ale spokojnie, istnieje bezpieczny i ekologiczny sposób, by uniknąć utraty koloru ciuszków.

Idealny trik na pranie niemowlęcych ubranek
Autor: Getty Images Idealny trik na pranie niemowlęcych ubranek.

U maluszków niekiedy każdy posiłek kończy się zmianą ubranka... Do tego dochodzą pieluszkowe wypadki, albo chociażby ząbkowanie przez które górne części garderoby wymieniamy nawet kilka razy dziennie. U starszaków, zabawy na podłodze czy różne plastyczne szaleństwa w przedszkolach także sprawiają, że ciuszki wymagają częstego prania. 

Niestety przy takim użytkowaniu, ciuszki dziecięce bardzo szybko tracą kolor i zaczynają wyglądać na zużyte. Jak temu zaradzić?

Dowiedz się: Jak oszczędzać przy codziennym praniu?

Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?

Sprawdź: Jak pozbyć się plam z dziecięcych ubrań? Oto skuteczne sposoby!

Sposób naszych babć na zachowanie koloru ubrań

By uniknąć częstego wymieniania ubranek dziecka wcale nie trzeba rezygnować z intensywnych barw. Wystarczy pamiętać o triku naszych babć podczas robienia prania. Wiele specjalnych środków chroniących kolor ubrań nie nadaje się do użytku przy dziecięcych ubrankach, ze względu na niedelikatny skład. Ten ekologiczny środek będzie jednak w sam raz. 

Wystarczy, że przed nastawieniem prania, mimo użycia swoich ulubionych środków do prania, dodasz do bębna z brudnymi ubraniami... ocet. Już połowa szklanki, sprawi, że zachowasz głębię koloru tkaniny i przedłużysz dobry wygląd dziecięcych ciuszków.

Co zrobić by plamy zniknęły mimo prania w niskiej temperaturze?

Oprócz octu nie zapomnij też, by prać w jak najniższych temperaturach, bo wówczas tkaniny także mniej się niszczą. Jeśli obawiasz się o to, że w 40 stopniach plamy z ubranek nie znikną, staraj się zapierać je tuż po ubrudzeniu. To powinno pomóc, by mimo niskiej temperatury tkaniny się odplamiły. W usunięciu plam z ubranek pomogą też pocieranie w miejscu zabrudzenia i namaczanie plam.

Pranie w niskich temperaturach będzie sprzyjało nie tylko utrzymaniu tkanin w dobrej kondycji, ale też będzie bardziej ekonomiczne. Przy codziennym praniu, wybieranie niskich temperatur pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pralka przy podgrzewaniu wody pobiera przecież o wiele więcej energii. 

Zobacz: Szare mydło - czy nadal jest polecane i w jakich sytuacjach?