Kombinezon niemowlęcy dla dziewczynki [PRZEGLĄD 2021]

2021-09-20 10:05

Kombinezon niemowlęcy dla dziewczynki to must have, który powinien znaleźć się w szafie maluszka. Przygotowaliśmy ranking kombinezonów niemowlęcych 2021, które robią furorę w tym sezonie. Sprawdźcie nasze urocze, ale i praktyczne propozycje!

Kombinezon niemowlęcy dla dziewczynki
Autor: Getty Images

Kombinezon niemowlęcy dla dziewczynki jest podstawowym i niezbędnym elementem garderoby maleńkiej damy na jesień i zimę. Doskonale nadaje się na spacer, o czym dobrze wie każda mama. Przebywanie na świeżym powietrzu hartuje organizm małego człowieka. Poza tym to także przygoda i ogromna przyjemność z odkrywania świata. Dlatego niezależnie od pogody i temperatury warto zabierać dziecko na krótkie lub długie wyprawy. 

Tymczasem za oknami panuje jesienna aura, przez co zarówno siebie, jak i dzieci ubieramy się na cebulkę. Może, zamiast zakładania mu kilku warstw, lepiej zainwestować w kombinezon niemowlęcy, który ochroni niemowlę przed zimnem i zapewni mu wygodę.

Spis treści

  1. Kombinezon niemowlęcy dla dziewczynki - wybieramy praktyczny
  2. Kombinezon niemowlęcy - TOP 5 na sezon jesień-zima 2021/22
Kiedy wyjść na pierwszy spacer z noworodkiem?

Przeczytaj też: Śpiworek zimowy do wózka na sezon 2020/2021. Zobacz przegląd ciepłych i modnych modeli!

Kombinezon niemowlęcy dla dziewczynki - wybieramy praktyczny

Aby kombinezon niemowlęcy był praktyczny, wygodny zarówno dla rodziców, jak i dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

  • Wykończenie na rączkach i nóżkach - dla noworodka idealnym rozwiązaniem będzie kombinezon z rękawicami i stópkami, tworzący całość, gdyż dziecku będzie cieplej, a między części odzieży z pewnością nie dostanie się wiatr. Dla starszych dzieci, lepsze będą kombinezony z rękawicami oraz bez stópek - ze ściągaczem. Nigdy nie wiadomo, kiedy maluch zacznie chodzić, więc kombinezony od rozmiaru 74 warto kupować z myślą o noszeniu do butów.
  • Troczek lub ściągacz w kapturku - niezbędny na dużym wietrze. Dzięki niemu kapturek będzie się trzymał małej główki, która z każdym kolejnym miesiącem życia, robi się coraz bardziej zwiercona. Brak odpowiedniego zabezpieczenia głowy, może powodować odkrywanie delikatnych uszek, a w konsekwencji nawet zapalenie ucha
  • Rodzaj zapięcia - powinien być głęboki i jak najprostszy, by nie narażać się na stresy podczas ubierania. Najwygodniejsze będą modele z zamkiem błyskawicznym od szyi, aż do stópki. Jeszcze bardziej komfortowe będą kombinezony z dwoma takimi suwakami. 

Kombinezon niemowlęcy - TOP 5 na sezon jesień-zima 2021/22

Zrobiliśmy przegląd w modzie dziecięcej oraz przygotowaliśmy 5 najlepszych propozycji kombinezonów dla niemowlaka. Zaczynamy!

Polecamy także: Kombinezon chłopięcy. 5 najlepszych kombinezonów na zimę dla niemowlaka [RANKING 2020]