Ranking spacerówek: wybieramy najlepszy wózek spacerowy 2021 roku

2021-04-20 9:57

Spacerówka powinna być wygodna dla ciebie i dziecka, a także solidna, ponieważ posłuży ci nawet przez 2-3 lata. To idealny wózek dla malca, który już siedzi i lubi oglądać świat ze swojego pojazdu. Oto najlepsze spacerówki 2021 roku.

Ranking spacerówek 2020
Autor: Getty images

Szukacie dobrej spacerówki? W sklepach jest za dużo wózków, więc nie wiecie, który wybrać? Zobaczcie nasz ranking spacerówek na 2021 rok.

Spis treści

  1. Dlaczego spacerówka?
  2. Cechy dobrej spacerówki

Dlaczego spacerówka?

Wielu młodych rodziców decyduje się na zakup wózka wielofunkcyjnego, czyli takiego, który ma gondolę oraz spacerówkę w jednym zestawie. Takie wózki są niewątpliwie wygodne i solidne, jednak mają swoje wady.

Spacerówka osadzana na stelażu do gondoli jest duża – trudno ją złożyć, wsadzić do bagażnika, często jest też ciężka.

To sprawia, że kupno lekkiej i skrętnej spacerówki po jakimś czasie staje się dla wielu rodziców koniecznością.  

Jak wybrać dobra, wygodną spacerówkę? Przejrzeliśmy dla was internet i znaleźliśmy 10 popularnych wśród rodziców spacerówek w przedziale cenowym do 1300 zł. Może nasz ranking spacerówek 2021 roku ułatwimy wam wybór?

Cechy dobrej spacerówki. Kupujemy wózek spacerowy dla dziecka

Niemowlę w wózku – do kiedy gondola, od kiedy spacerówka?

Cechy dobrej spacerówki

Ale zanim zobaczycie nasz TOP 10 przypominamy, na co zwracać uwagę podczas zakupu wózka spacerowego dla dziecka.

  • Wybierając wózek, sprawdź, jakie ma koła. Ważny jest ich rozmiar – im większe, tym lepsze oraz rodzaj – pompowane dają większy komfort jazdy, zwłaszcza jeśli zamierzasz spacerować z dzieckiem po drogach leśnych lub nieasfaltowanych.
  • Zwróć uwagę na wagę spacerówki, bo w końcu chodzi ci o to, żeby był lekki i zwrotny. Przeciętna spacerówka waży 5–7 kg, ale są też takie, które ważą ponad 10 kg. Lżejsze są te, ze stelażem aluminiowym.
  • Wózek powinien mieć pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które przytrzymają ruchliwego malca w siedzisku oraz pałąk, który uniemożliwi dziecku zbytnie wychylenie się ze spacerówki (dobrze, aby był odpinany z jednej strony, co ułatwia wkładania i wyjmowanie dziecka z wózka).
  • Rączka wózka powinna mieć regulację wysokości, dobrze jeśli ma możliwość zmiany położenia, co pozwala obrócić spacerówkę przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
  • Jeśli wózek ma ci posłużyć na dłużej, sprawdź, jakie jest jego maksymalne obciążenie. W większości modeli można wozić dziecko, które waży nie więcej niż 15 kg, są jednak i takie, które wynoszą 25 kg.
  • Wypróbuj, jak składa się wózek. Spacerówki typu parasolka składają się zwykle za pomocą kilku przycisków i zajmują stosunkowo niewiele miejsca po złożeniu. Problemem mogą być większe koła, dlatego wymierz bagażnik auta przez zakupem wózka.
  • Pamiętaj, że spacerówka będzie ci służyła również zimą, więc wybierz taki z odpowiednio szerokim siedziskiem, aby zmieścił się w nim śpiworek. Spacerówka powinna mieć też budkę, która ochroni dziecko przed deszczem, śniegiem oraz wiatrem. 

Czytaj: Wózki do biegania - jaki wózek biegowy wybrać? [TOP 7]

Jak dbać o wózek dziecięcy na wakacjach i po powrocie, by długo służył?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza