Bambusowy czy bawełniany? Wybieramy idealny ręcznik dla niemowlaka

2022-03-10 13:50

Ręcznik dla niemowlaka jest tak samo ważnym elementem jak kosmetyki, których używasz podczas kąpieli dziecka. Nie wiesz, jakie właściwości powinien posiadać idealny materiał? Poniżej odpowiedzieliśmy na wszystkie nurtujące pytania, abyś mogła wybrac odpowiedni ręcznik dla noworodka.

ręcznik niemowlę
Autor: Getty Images Jaki ręcznik dla niemowlaka wybrać?

Kąpiel niemowlaka to niewątpliwie czynność, której młodzi rodzice obawiają się najbardziej. Ważnym aspektemjest dobry dobór temperatury wody i kosmetyki niemowlęce, których używamy do mycia. Nie powinny one przesuszać delikatnej skóry dziecka. Kolejną sprawą będzie okrycie.

Ręcznik dla niemowlaka powienien być delikatny i mięciutki, by zapewnić mu komfort w tej niekiedy stresującej dla rodziców i dla maleństwa, sytuacji. Podpowiadamy, jak kupić. 

Spis treści

  1. Ręcznik dla dziecka: na co zwracać uwagę przy wyborze?
  2. Ręcznik dla dziecka: jakiego rodzaju produktów unikać?
  3. Ręcznik dla dziecka: gdzie najlepiej kupić?
  4. Zobacz nasz przegląd - ręczniki dla niemowląt [2021]
Kąpiel niemowlęcia

Dowiedz się: Jak wybrać najlepszą oliwkę dla dziecka?

Ręcznik dla dziecka: na co zwracać uwagę przy wyborze?

Podstawową kwestią przy wybieraniu odpowiedniego ręcznika dla niemowlaka jest jego rozmiar. Najlepiej zdecydować się od razu na większy materiał np. 100x100 cm, który sprawdzi się na dłuższą metę. Pociechy rosną błyskawicznie, więc w innym wypadku musiałabyś kupować nowy ręcznik co kilka miesięcy.

Drugą kwestią jest tkanina, z której jest wykonane okrycie. Za najbardziej chłonne uznaje się ręczniki z tkaniny bambsowej. Dzięki dobrej wchłanialności wody, dziecko nie odczuje aż tak znacznie różnicy temperatur po wyjęciu z wody. Trzeba jednak zaznaczyć, że ręczniki bambusowe są o wiele droższe od bawełnianych. 

Przeczytaj: Pierwsza kąpiel noworodka. 7 ważnych zasad

Ręcznik dla dziecka: jakiego rodzaju produktów unikać?

Unikaj produktów wykonanych ze sztucznych materiałów. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzać skład podczas wybierania ręcznika dla niemowlaka. Aby nie zmniejszać poziomu wchłanialności tkaniny, do prania nie używaj płynu zmiękczającego. To prawdopodobnie on zmniejsza tę najważniejszą właściwość.

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się otulacz. Zazwyczaj wykonany jest on z dwóch rodzajów tworzyw. Od strony wewnętrznej z frotte, a od zewnętrznej z miękkiego cienkiego polaru, który dodatkowo ociepli niemowlę.

Sprawdź też: Mycie włosów niemowlaka: jak myć włosy niemowlakowi? [3 PORADY]

Ręcznik dla dziecka: gdzie najlepiej kupić?

Jeśli zdecydujesz się na zakupy on-line, dokładnie przeczytaj, jaki jest skład tworzywa oraz co on oznacza. Dosyć istotna jest też gramatura ręcznika. Im większa, tym więcej ciepła da i więcej wody wchłonie.

Ręcznik dla niemowlaka może okazać się też świetnym prezentem np. na narodziny dziecka. Młoda mama na pewno ucieszy się z takiego podarunku, którego nigdy za wiele w łazience. Dodatkowo możesz go spersonalizować prosząc firmę o wyhaftowanie imienia dziecka.

Zobacz nasz przegląd - ręczniki dla niemowląt [2021]