9 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć

2015-11-27 13:56 Katarzyna Hubicz

Poznaj 9 gadżetów i akcesoriów dla wcześniaka, które warto mieć. Są to sprzęty i kosmetyki, które ułatwią opiekę na wcześniakiem.  

Obejrzyj galerię z listą gadżetów przydatnych w pierwszych miesiącach życia wcześniaka. Do standardowej wyprawki dla noworodka warto w sytuacji przedwczesnego porodu dokupić to, co zostało stworzone z myślą właśnie o wcześniakach - specjalnie dostosowany do potrzeb wcześniaka smoczek czy minikojec, w którym dziecko poczuje się bezpieczniej.

Dołącz do dyskusji o opiece nad wcześniakiem na forum Mjakmama24.pl

Kiedy dziecko rodzi się wcześniej niż było to zaplanowane (przed 37. tygodniem ciąży), rodzice przeżywają prawdziwy dramat. Oczywiście, nie tylko oni nie są przygotowani na ten krok. Przedwczesny poród jest również szokiem dla noworodka. To w szczególności on nie jest gotowy na to, by samodzielnie zmierzyć się z całym światem. Wcześniaki mają problemy z oddychaniem, wzrokiem, są bardziej podatne na zakażenia. Dlatego właśnie potrzebują wyjątkowej troski.

Przeczytaj: Jak zmniejszyć negatywne skutki przedwczesnego porodu

Opieka nad niemowlęciem urodzonym o czasie nie jest dla wszystkich rodziców prostą sprawą. Nic więc dziwnego, że mamy oraz ojcowie wcześniaków posiadają jeszcze więcej wątpliwości, obaw i pytań. Najlepszym źródłem informacji jest lekarz czy pielęgniarki z oddziału neonatologicznego, bo to one najwięcej wiedzą o praktycznej pielęgnacji dzieci. Dużo informacji znajdziesz na stronie internetowej www.wczesniaki.org.pl. Możesz korzystać też z doświadczeń rodziców innych wcześniaków (www.wczesniak.pl), pamiętając jednak o tym, że każde dziecko rozwija się nieco inaczej, a w zależności od przebiegu dochodzenia do pełnej formy, może wymagać innej opieki.

Zobacz: Wyliczanie wieku wcześniaka, ubranka dla wcześniaka

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE