Czarny wózek - moda czy przekleństwo? Sprawdź, jak nagrzewa się czarna gondola latem

2020-06-22 12:19 Klaudia Markiewicz
Czarny wózek - moda czy przekleństwo? Sprawdź, jak nagrzewa się czarna gondola latem
Autor: Getty Images

Czarny wózek - od kilku lat największy krzyk wózkowej mody. Uwielbiany przez rodziców i producentów, ale na pewno znienawidzony przez niemowlęta, które nie potrafią wyrazić swojego niezadowolenia. Sprawdź, dlaczego czarny wózek może okazać się niebezpieczny dla dziecka.

Wybierając wózek dla niemowlaka, rodzice bardzo często zwracają uwagę na ciężar, funkcjonalność, głębokość gondoli, rozmiary i przede wszystkim na wygląd. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy rodzic chciałby aby wózek jego dziecka był śliczny i przykuwał uwagę. Dlatego kierują się przede wszystkim aktualną modą, a ta dla dzieci jest bezlitosna. Od kilku lat w wózkowym świecie prym wiodą czarne gondole. Bardzo piękne, ale latem nieco niebezpieczne.

Czytaj: Wadliwe wózki dziecięce - niepokojące wyniki kontroli bezpieczeństwa

Dlaczego?

Wszyscy wiemy, że w gorące dni lepiej nie nakładać czarnych ubrań, bo czarny kolor zamiast odbić światło, pochłania je. Podobnie jak czarna odzież przyciąga promienie słoneczne, tak samo jest z czarnymi samochodami albo czarnymi wózkami dla niemowlaka.

Test słoneczny czarnych i białych wózków przeprowadzili specjaliści ze strony www.babyexpert.pl, którzy zajmują się wózkami dla dzieci. Jakie są wyniki ich testów? Zobaczcie sami!

Przeprowadzony test wykazał, że różnica temperatur w gondoli czarnej i białek wynosiła prawie 7 stopni! To bardzo dużo, szczególnie dla maleństwa, które przebywa w wózku.

Warto też zauważyć, że temperatura w obu wózkach była naprawdę wysoka, wyższa niż na zewnątrz, gdzie termometr pokazywał 31 stopni, dlatego latem należy unikać spacerów w samo południe, gdy słońce grzeje najmocniej.

Wracając do czarnych wózków - powinny z nich zrezygnować mamy, które rodzą wiosną i latem. Natomiast jeśli termin porodu przypada na samą końcówkę lata, jesień lub wczesną zimę, bez obaw można skusić się na czarny wózek, ponieważ do lata dziecko zdąży zmienić gondolę na spacerówkę.

Czytaj:

Jak ubierać niemowlaka latem? Porady dla rodziców

Przegrzanie niemowlaka: objawy, skutki, jak uniknąć przegrzania dziecka?

Sen niemowlaka a upał. Gdzie kłaść spać dziecko latem? [PORADY]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE