Ręcznik dla niemowlaka: jaki ręcznik wybrać dla dziecka? [GALERIA]

Ręcznik dla niemowlaka jest tak samo ważnym elementem jak kosmetyki, których używasz podczas kąpieli dziecka. Nie wiesz, jakie właściwości powinien posiadać idealny materiał? Poniżej odpowiedzieliśmy na wszystkie nurtujące pytania, abyś mogła wybrac odpowiedni ręcznik dla noworodka.

Kąpiel niemowlaka to niewątpliwie czynność, której młodzi rodzice obawiają się najbardziej. Ważnym aspektem są kosmetyki, których używamy do mycia. Nie powinny one przesuszać i tak delikatnej skóry dziecka. Kolejną sprawą będzie okrycie. Musisz pamiętać, aby różnica temepratur między wodą a powierzchnią nie była zbyt duża. 

>> Jak wybrać najlepszą oliwkę dla dziecka?

Ręcznik dla dziecka: na co zwracać uwagę przy wyborze?

Podstawową kwestią przy wybieraniu odpowiedniego ręcznika dla niemowlaka jest jego rozmiar. Najlepiej zdecydować się od razu na większy materiał np. 100x100 cm, który sprawdzi się na dłuższą metę. Pociechy rosną błyskawicznie, więc w innym wypadku musiałabyś kupować nowy ręcznik co kilka miesięcy. Drugą kwestią jest tkanina, z której jest wykonane okrycie. Najlepiej jeśli będzie to najszybciej absorbująca wodę bawełna frotte. Dzięki temu dziecko nie odczuje aż tak znacznie różnicy temperatur po wyjęciu z wody.

>> Zabawy w wannie: w co się bawić z niemowlakiem podczas kąpieli?

Ręcznik dla dziecka: jakiego rodzaju produktów unikać?

Unikaj produktów wykonanych ze sztucznych materiałów. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzać skład podczas wybierania ręcznika dla niemowlaka. Aby nie zmniejszać poziomu wchłanialności tkaniny, do prania nie używaj płynu zmiękczającego. To prawdopodobnie on zmniejsza tę najważniejszą właściwość. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się otulacz. Zazwyczaj wykonany jest on z dwóch rodzajów tworzyw. Od strony wewnętrznej z frotte, a od zewnętrznej z miękkiego cienkiego polaru, który dodatkowo ociepli dziecko.

>> Mycie włosów niemowlaka: jak myć włosy niemowlakowi? [3 PORADY]

Ręcznik dla dziecka: gdzie najlepiej kupić?

Najlepiej będzie jeśli kupisz ręcznik dla dziecka stacojnarnie. Wtedy możesz na żywo dotknąć materiału i sprawdzić jego wchłanialność. Jeśli zdecydujesz się na zakupy on-line, dokładnie przeczytaj, jaki jest skład tworzywa oraz co on oznacza. Ręcznik dla niemowlaka może okazać się też świetnym prezentem np. na narodziny dziecka. Młoda mama na pewno ucieszy się z takiego podarunku, którego nigdy za wiele w łazience. Dodatkowo możesz go spersonalizować prosząc firmę o wyhaftowanie imienia dziecka.

Polecamy wideo: Kąpiel niemowlaka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE