Rozszerzanie diety niemowląt: jak wybrać gotowe dania dla niemowląt?

2012-11-22 15:06

W rozszerzaniu diety niemowląt pomocne są gotowe dania dla niemowląt w słoiczkach. Niewątpliwą ich zaletą jest wygoda serwowania posiłków. Mamy są spokojne, że karmią dziecko zdrowo. A niemowlak rozsmakowuje się w wykwintnych potrawach. Co warto wiedzieć o gotowych daniach dla dzieci i jak wybrać gotowe dania w słoiczkach?

Rozszerzanie diety niemowlęcia: co podawać dziecku od 4 do 11 miesiąca? Co może jeść dwulatek?
Autor: photos.com

Oferta gotowych dań dla niemowląt i małych dzieci w słoiczkach jest imponująca. Gdy staniesz przed sklepową półką, przed oczami zatańczą ci zdjęcia apetycznych potraw oraz przeczytasz smakowite opisy dań... I nawet nam, dorosłym, ślinka sama zacznie cieknąć na samą myśl, że moglibyśmy zjeść na obiad zupkę wiosenną z cielęciną i naleśniczki z musem jabłkowym. Proszę bardzo, nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz sobie takie danie z powodzeniem zaserwować – będzie odżywcze i lekkostrawne. Natomiast w przypadku niemowlęcia i małego dziecka, zanim podasz mu posiłek ze słoiczka, uważnie przeczytaj etykietę, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni dla malca, czy też dziecko musi jeszcze do niego dorosnąć. Powiemy ci, na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając gotowe dania dla pociechy.

>>Jedzenie dla niemowląt w słoiczkach: gotowe dania w słoiczkach dla niemowląt?>>

Dobrze wiedzieć

Pamiętaj. Napis: „od 6. miesiąca” znaczy, że danie jest dla dziecka, które skończyło 5 miesięcy, a „po 6. miesiącu” – dla malca, który skończył 6 miesięcy.

Rozszerzanie diety niemowląt: najważniejsze kryterium przy wyborze gotowych dań dla niemowląt to wiek dziecka

Zanim jak zahipnotyzowana sięgniesz po smakowite obiadowe dania czy deserki, sprawdź, od jakiego wieku dziecka są dozwolone. Tak naprawdę jest to informacja podstawowa, która gwarantuje ci, że danie będzie odpowiednie dla twojego malucha. Przede wszystkim masz pewność, że np. zupka jarzynowa przeznaczona dla dzieci po 4. miesiącu życia nie będzie zawierała mięsa, które wprowadzamy do diety niemowlęcia miesiąc później. Jednocześnie będziesz spokojna, że słoiczek zawiera idealną dla niemowlęcia dawkę składników odżywczych, zwłaszcza że i wielkość porcji (słoiczki mają przecież różną pojemność) dostosowana jest do potrzeb maleństwa. Dodatkowo nie musisz się obawiać, że np. w zupce dla niemowlęcia znajdą się kawałki warzyw, których nie byłoby w stanie rozdrobnić bezzębnymi dziąsełkami, lecz zaserwujesz mu idealnie rozdrobnioną zupę krem.

Zobacz wideo: Żywienie niemowląt: gotowe dania ze słoiczka

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza