Na te produkty lepiej uważaj! Nieoczywista lista "winnych" bólu brzuszka u malucha

2023-02-16 10:16

Malca boli brzuszek, a ty nie masz pojęcia, dlaczego. Przecież nie jadł nic nowego, nie jest chory... Czasem ból brzuszka u malca może powodować produkt, którego o to nie posądzałaś. Oto lista potencjalnych "winnych" bólu brzuszka, które może trzeba na jakiś czas odstawić z jadłospisu malca.

Te produkty mogą wywołać ból brzuszka u dziecka
Autor: Getty images Te produkty mogą wywołać ból brzuszka u dziecka

Ból brzuszka u małego dziecka może pojawić się niespodzianie i w zasadzie bez konkretnego powodu. To dlatego, że układ trawienny niemowlęcia jest jeszcze kapryśny i niedojrzały – nawet z pozoru niewinny owoc może być przyczyną wzdęć i dyskomfortu. Dlatego tak trudno jest czasem ustalić przyczynę bólu brzuszka.

Poniżej znajdziecie listę potencjalnych „sprawców” zamieszania wokół brzuszka. Te produkty mogą niekiedy wywołać problemy z trawieniem, ale nie oznacza to, że powinny być całkowicie wyeliminowane z diety dziecka. Czasem po prostu warto poczekać miesiąc dwa przed ich kolejnym podaniem, aby brzuszek dojrzał, a problem sam zniknął.  

 Czytaj również: Ból brzucha u niemowlaka - od czego maluszka boli brzuch?

Kłopoty z trawieniem u niemowląt: 7 najczęstszych problemów

Zobacz galerię produktów, które mogą wywołać ból brzucha u dziecka

Czym jest modelowy talerz żywieniowy dla dzieci w wieku 1-3 lata?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza