10 rzeczy, które teraz uważane są za szkodliwe, a na pewno stosowała je twoja mama

2022-07-18 16:07

Wytyczne dotyczące pielęgnacji dzieci zmieniają się z pokolenia na pokolenie, a nawet częściej – co kilka lat. To, co kiedyś w pielęgnacji maluszków było normą i wyrazem najwyższej troską o dziecko, dziś wielokrotnie uznawane jest dla niego za szkodliwe. Poznaj 10 rzeczy, które kiedyś stosowała każda matka, a dziś są stanowczo odradzane.

Chodzik retro
Autor: Getty Images

“Kiedyś inaczej wychowywało się dzieci”. Która z nas choć raz nie słyszała tego stwierdzenia od swojej mamy lub babci. Świat idzie do przodu w każdej dziedzinie, w wychowaniu dzieci również. Nic też dziwnego, że rekomendacje specjalistów dotyczące opieki nad dziećmi zmieniają się. To naturalna kolej rzeczy, że wiedza na temat fizjologii człowieka się rozwija, a zalecenia dotyczące pielęgnacji dzieci zmieniają się, czasem bardzo diametralnie.

Wiele z rzeczy, które stosowały nasze mamy, gdy my byłyśmy dziećmi, w dobie aktualnej wiedzy medycznej może wzbudzać nasze zdziwienie. Na poniższych slajdach zebraliśmy 10 rzeczy, które kiedyś stosowane były powszechnie, a dziś uznawane są za szkodliwe. Uporządkowaliśmy je w kolejności od najczęściej praktykowanych do najrzadziej. Koniecznie zobaczcie wszystkie – im bliżej końca slajdów, tym szerzej będziecie otwierać oczy ze zdziwienia!

A swoją drogą ciekawe jakie metody z naszych czasów za kilkanaście lat zostaną uznane za barbarzyństwo? Co nam nasze córki będą wygarniać za jakiś czas?

M jak mama: Nauka chodzenia