10 rzeczy, które teraz uważane są za szkodliwe, a na pewno stosowała je twoja mama

2022-07-18 16:07

Wytyczne dotyczące pielęgnacji dzieci zmieniają się z pokolenia na pokolenie, a nawet częściej – co kilka lat. To, co kiedyś w pielęgnacji maluszków było normą i wyrazem najwyższej troską o dziecko, dziś wielokrotnie uznawane jest dla niego za szkodliwe. Poznaj 10 rzeczy, które kiedyś stosowała każda matka, a dziś są stanowczo odradzane.

Chodzik retro
Autor: Getty Images

“Kiedyś inaczej wychowywało się dzieci”. Która z nas choć raz nie słyszała tego stwierdzenia od swojej mamy lub babci. Świat idzie do przodu w każdej dziedzinie, w wychowaniu dzieci również. Nic też dziwnego, że rekomendacje specjalistów dotyczące opieki nad dziećmi zmieniają się. To naturalna kolej rzeczy, że wiedza na temat fizjologii człowieka się rozwija, a zalecenia dotyczące pielęgnacji dzieci zmieniają się, czasem bardzo diametralnie.

Wiele z rzeczy, które stosowały nasze mamy, gdy my byłyśmy dziećmi, w dobie aktualnej wiedzy medycznej może wzbudzać nasze zdziwienie. Na poniższych slajdach zebraliśmy 10 rzeczy, które kiedyś stosowane były powszechnie, a dziś uznawane są za szkodliwe. Uporządkowaliśmy je w kolejności od najczęściej praktykowanych do najrzadziej. Koniecznie zobaczcie wszystkie – im bliżej końca slajdów, tym szerzej będziecie otwierać oczy ze zdziwienia!

A swoją drogą ciekawe jakie metody z naszych czasów za kilkanaście lat zostaną uznane za barbarzyństwo? Co nam nasze córki będą wygarniać za jakiś czas?

M jak mama: Nauka chodzenia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza