Zimowy spacer z niemowlęciem - 6 rad na udany zimowy spacer z niemowlakiem

2021-01-19 14:48

Zimą również trzeba spacerować z dzieckiem, pod warunkiem jednak, że temperatura nie spada poniżej - 8-10 stopni. Spacer, również zimą, jest dziecku potrzebny do normalnego rozwoju – dzieci, które często przebywają na dworze, chorują rzadziej. Co warto wiedzieć, zanim ruszycie w drogę na pierwszy zimowy spacer z niemowlakiem?

Zimowy spacer z niemowlęciem -
Autor: Getty images 6 rad na udany zimowy spacer z niemowlakiem

Zimowy spacer z niemowlakiem może być przyjemnością i dla ciebie i dla dziecka. Spacer jest dziecku potrzebny do normalnego rozwoju – dzieci, które często przebywają na dworze, chorują rzadziej. Jeśli twoje dziecko urodzi się zimą, zanim wyjdziecie na dwór po raz pierwszy, trzeba je przyzwyczajać do chłodnego powietrza poprzez tzw. werandowanie – ubrać je tak jak na zimowy spacer i położyć w wózeczku przy otwartym oknie.

Odmrożenia

Najpierw na 5 minut, potem stopniowo można ten czas wydłużać. Po trzech tygodniach możecie wyjść na dwór, pod warunkiem że temperatura jest wyższa niż minus 5°C, nie wieje ani nie pada. Jeśli twoje dziecko urodziło się wcześniej, etap werandowania możesz pominąć.

Czytaj również: Pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem na śniegu

Zimowy spacer z niemowlakiem: jak się do niego przygotować?

W galerii poniżej przeczytaj 6 rad, które pozwolą ci się cieszyć zimowym spacerem 

Czytaj również: Sanki dla dzieci ze śpiworkiem: jak wybierać sanki dla niemowląt? [GALERIA]

Zimowy spacer: co zrobić, by dziecku było ciepło?

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza