Noszenie dziecka w chuście może być niebezpieczne. Dlatego pamiętaj o tych 8 zasadach

2022-03-21 14:35

Noszenie dziecka w chuście ma wiele zalet, przede wszystkim umożliwia maluszkowi nieustanny kontakt z mamą, co w przypadku małego high need baby jest niezwykle istotne. Ale noszenie dziecka w chuście może być też niebezpieczne. Oto najważniejsze zasady, których trzeba przestrzegać podczas chustonoszenia, aby uniknąć ryzyka.

 10 zasad bezpiecznego noszenie niemowlęcia w chuście
Autor: Getty images 10 zasad bezpiecznego noszenie niemowlęcia w chuście

Noszenie dziecka w chuście zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, umożliwia rodzicowi jednoczesne przytulanie malca i wykonywanie innych czynności, ale również, jak wykazały badania, zmniejsza u mam ryzyko depresji poporodowej.

Jednak używanie chusty wiąże się również z pewnym ryzykiem. Nieumiejętne noszenie dziecka może mu po prostu zaszkodzić – wpłynąć negatywnie na rozwój kręgosłupa, ale również zagrozić życiu: niemowlęta w wieku poniżej 4 miesięcy nie kontrolują jeszcze swoich mięśni, więc mogą mieć trudności z oddychaniem, gdy ich główka zostanie przyciśnięta do klatki piersiowej rodzica lub zakryta materiałem.

Dlatego nosząc dziecko w chuście musisz zwracać uwagę na jego bezpieczeństwo. Oto 8 zasad, których musisz przestrzegać.

Noszenie w chuście - dlaczego warto i kiedy zacząć nosić dziecko w chuście?

Wiązanie chusty krok po kroku - jak bezpiecznie zawiązać chustę?

10 zasad bezpiecznego noszenie niemowlęcia w chuście - wejdź do galerii

Jak sobie radzić z High Need Baby?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza