Wiązanie chusty krok po kroku - jak bezpiecznie zawiązać chustę?

2020-01-23 10:46 Katarzyna Hubicz
Noszenie w chuście krok po kroku - jak bezpiecznie zawiązać chustę?
Autor: Getty images

Wiązanie chusty to prawdziwa sztuka! Dlatego wielu rodziców boi się z nich korzystać, bo nie wie, jak prawidłowo zawiązać chustę. Warto się tego nauczyć, bo chusty są wygodne i dla rodziców, i dla dziecka. Oto kurs wiązania chusty krok po kroku.

Wiązanie chusty nie jest proste, ale bardzo istotne: malec musi być w niej bezpieczny. Dlatego warto nauczyć się wiązania chusty krok po kroku. W tym celu można nawet umówić się na spotkanie z doradcą, który pokaże jak to robić prawidłowo.

My przygotowaliśmy dla was szybki kurs wiązania chusty w tzw. "kieszonkę". To jedno z najbardziej uniwersalnych wiązań chusty tkanej – wielu rodziców swoją przygodę z noszeniem maluszka w chuście zaczyna właśnie od niego.

Eksperci podkreślają, że jest to wiązanie polecane przede wszystkim dla maluszków w wieku od 4 –6 tygodni do 3.–5. miesiąca życia. Najlepiej sprawdza się przy chustach o długości 4,6–5,2 m (ta druga opcja jest lepsza dla wyższych rodziców), na tyle cienkich, by po zawiązaniu chusty maluszek nie miał zbyt mocno odwiedzionych nóżek.

Czytaj: Chusta do noszenia dziecka: jak wybrać chustę i jak prawidłowo nosić w niej dziecko?

Noszenie w chuście krok po kroku 1
Autor: Getty images

1 Rozłóż chustę, trzymając ją w sposób pokazany na zdjęciu. Jej środek powinien znajdować się dokładnie na środku twojego ciała.

Noszenie w chuście krok po kroku 2
Autor: Getty images

2 Przerzuć końce chusty do tyłu i skrzyżuj je na plecach, tak aby tworzyły materiałowy znak „X”.

Noszenie w chuście krok po kroku 3
Autor: Getty images

3 Zarzuć końce chusty z pleców na ramiona, aby opadły ci na brzuch.

Noszenie w chuście krok po kroku 4
Autor: Getty images

4 To najtrudniejszy moment całej akcji: przytrzymując jedną dłonią chustę, drugą wsuń w nią maluszka. Trzymaj go mocno, by się nie wysunął.

Noszenie w chuście krok po kroku 5
Autor: Getty images

5 Gdy maluszek stabilnie siedzi już w kieszonce, chwyć krawędź chusty przy szyi i dociągnij ją. To samo zrób z drugiej strony.

Noszenie w chuście krok po kroku 6
Autor: Getty images

6 Oba końce chusty zbierz pod pupą dziecka, dociągnij je, przeciągnij pod nóżkami maluszka, skrzyżuj na swoim brzuchu i zawiąż na plecach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE