Wiązanie chusty krok po kroku - jak bezpiecznie zawiązać chustę?

2020-01-23 10:46

Wiązanie chusty to prawdziwa sztuka! Dlatego wielu rodziców boi się z nich korzystać, bo nie wie, jak prawidłowo zawiązać chustę. Warto się tego nauczyć, bo chusty są wygodne i dla rodziców, i dla dziecka. Oto kurs wiązania chusty krok po kroku.

Noszenie w chuście krok po kroku - jak bezpiecznie zawiązać chustę?
Autor: Getty images

Wiązanie chusty nie jest proste, ale bardzo istotne: malec musi być w niej bezpieczny. Dlatego warto nauczyć się wiązania chusty krok po kroku. W tym celu można nawet umówić się na spotkanie z doradcą, który pokaże jak to robić prawidłowo.

My przygotowaliśmy dla was szybki kurs wiązania chusty w tzw. "kieszonkę". To jedno z najbardziej uniwersalnych wiązań chusty tkanej – wielu rodziców swoją przygodę z noszeniem maluszka w chuście zaczyna właśnie od niego.

Eksperci podkreślają, że jest to wiązanie polecane przede wszystkim dla maluszków w wieku od 4 –6 tygodni do 3.–5. miesiąca życia. Najlepiej sprawdza się przy chustach o długości 4,6–5,2 m (ta druga opcja jest lepsza dla wyższych rodziców), na tyle cienkich, by po zawiązaniu chusty maluszek nie miał zbyt mocno odwiedzionych nóżek.

Czytaj: Chusta do noszenia dziecka: jak wybrać chustę i jak prawidłowo nosić w niej dziecko?

Noszenie w chuście krok po kroku 1
Autor: Getty images

1 Rozłóż chustę, trzymając ją w sposób pokazany na zdjęciu. Jej środek powinien znajdować się dokładnie na środku twojego ciała.

Noszenie w chuście krok po kroku 2
Autor: Getty images

2 Przerzuć końce chusty do tyłu i skrzyżuj je na plecach, tak aby tworzyły materiałowy znak „X”.

Noszenie w chuście krok po kroku 3
Autor: Getty images

3 Zarzuć końce chusty z pleców na ramiona, aby opadły ci na brzuch.

Noszenie w chuście krok po kroku 4
Autor: Getty images

4 To najtrudniejszy moment całej akcji: przytrzymując jedną dłonią chustę, drugą wsuń w nią maluszka. Trzymaj go mocno, by się nie wysunął.

Noszenie w chuście krok po kroku 5
Autor: Getty images

5 Gdy maluszek stabilnie siedzi już w kieszonce, chwyć krawędź chusty przy szyi i dociągnij ją. To samo zrób z drugiej strony.

Noszenie w chuście krok po kroku 6
Autor: Getty images

6 Oba końce chusty zbierz pod pupą dziecka, dociągnij je, przeciągnij pod nóżkami maluszka, skrzyżuj na swoim brzuchu i zawiąż na plecach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza