Kąpiel niemowlęcia: kosmetyki do kąpieli dla dziecka

2013-03-28 12:15

Kąpiel niemowlęcia to nie taka prosta sprawa. Problemem może być choćby wybór odpowiedniego kosmetyku do kąpieli. Jakich środków do kąpieli niemowlęcia najlepiej używać, by nie podrażnić delikatnej skóry dziecka.

Kąpiel z wygodami, czyli najnowsze trendy w pielęgnacji niemowlaka. Rodzaje wanienek, sposoby kąpieli.
Autor: _photos.com|photos.com

Do kąpieli niemowlęcia trzeba się zawczasu przygotować. Niezbędna będzie kostka myjąca lub płyn do kąpieli, koniecznie przeznaczone dla niemowląt. Mydła i żele dla dorosłych mają niewłaściwe pH (czyli kwaśność), a zawarte w nich substancje zapachowe i konserwanty mogą podrażniać delikatny naskórek dziecka. Wbrew pozorom, nie musi to być supermydło za wielkie pieniądze. Równie dobre jak te z górnej półki mogą się okazać zwykłe mydełka dla niemowląt w cenie 2 zł za kostkę.

Waro wiedzieć, że drogie kosmetyki wcale nie muszą być lepsze od tych tańszych, Tak naprawdę wszystko zależy od skóry dziecka. Jeśli jest ona bardzo delikatna może zareagować np. zaczerwienieniem lub wysypką na każdy kosmetyk, bez względu na jego cenę. Droższe środki wcale nie gwarantują braku podrażnień. Dlatego trzeba dobrać preparat metodą prób i błędów, kierując się zasobnością portfela. Można śmiało sięgnąć po powszechnie dostępne, niedrogie mydła oraz kremy przeznaczone dla najmłodszych.

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Dobrze wiedzieć

Uwaga! Nie zaleca się już kąpieli maluszka w roztworze nadmanganianu potasu.

Kąpiel niemowlęcia

Czy czujesz strach na samą myśl o kąpieli dziecka? Boisz się, że sobie nie poradzisz? To wbrew pozorom nie takie trudne! Kąpiel niemowlęcia to często najprzyjemniejsza część dnia dla młodych rodziców i ich dziecka. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad. Najważniejsze jeśli chodzi o kąpiel jest właściwa temperatura wody. Bardzo łatwo da się ją sprawdzić bez użycia termometru. Kolejna rzecz to podtrzymywanie niemowlaka podczas kąpania. Jest sposób na to, by podtrzymywanie i obmywanie ciała dziecka mogło spokojnie wykonywać jedno z rodziców. Poznaj te techniki i zobacz jak sprawić, by kąpiel niemowlaka była bezpieczna i przyjemna.

miesięcznik "M jak mama"