Kosmetyki dla dzieci: jak wybrać najlepsze kosmetyki dla niemowląt?

2012-09-27 13:10 Katarzyna Hubicz
uwaga na niebezpieczne kosmetyki dla dzieci jakie skladniki zawarte w kosmetykach sa szkodliwe dla s
Autor: _photos.com

Jeśli kompletując kosmetyki dla niemowlaka, głowisz się, jak dokonać wyboru, mamy dla ciebie radę: kup tylko te kosmetyki dla noworodka, które faktycznie będą potrzebne. Wystarczy kilka kosmetyków dla dzieci, by dobrze zadbać o wszystkie części ciała dziecka.

Przebadane i z atestem – to podstawowa zasada, jaką trzeba się kierować podczas zakupów kosmetyków dla noworodka. Skóra maluszka jest bardzo cienka, niedojrzała, łatwo ulega podrażnieniom, dlatego preparaty, które będą się z nią stykały, nie mogą zawierać niczego, co by ją drażniło, np. silnie działających składników pielęgnacyjnych. Nikt o zdrowych zmysłach niczego takiego nie dodaje do kosmetyków dla niemowląt, niemniej jednak warto stosować zasadę ograniczonego zaufania i szukać raczej kosmetyków z atestem albo pozytywną opinią któregoś z ośrodków badawczych (Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka), bo to daje gwarancję, że kosmetyki dla dzieci rzeczywiście są bezpieczne. Ale są też inne zasady, których istnienia warto być świadomym. Choćby ta, że im mniej składników zawiera kosmetyk, tym skóra niemowlęcia lepiej będzie go tolerowała. Dlatego przez zakupem warto uważnie czytać etykietę, na której producent wymienił wszystkie składniki. I nowinka – coraz więcej preparatów dla maluszków ma bardzo delikatny zapach, a taką możliwość oferują producentom nowoczesne składniki zapachowe, które w przeciwieństwie do wielu stosowanych dawniej, nie uczulają. Na początku nie kupuj wielu kosmetyków. Jeśli to możliwe, kupuj te pierwsze preparaty w małych opakowaniach – dopiero jeśli wrażliwa skóra dziecka dobrze będzie na nie reagowała, warto kupić takie o większej pojemności (nie tylko wystarczają na dłużej, ale mają też bardziej ekonomiczną cenę).

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020
KOMENTARZE