Manicure dziecka to nie fejk. Dyskusja o granicach upiększania dzieci

2022-01-19 10:01

Strojenie w "dorosłe" ubrania, przekłuwanie uszu, makijaż, a teraz manicure dla niemowlaka. Internautki spierają się o to, jak daleko można się posunąć w zabiegach kosmetycznych i upiększaniu swoich dzieci.

Manicure dziecka
Autor: facebook.com/Nelliamo Maphanga - Koeberger Zdjęcie zamieszczone na Facebooku z propozycją manicure dla dzieci

Spis treści

  1. Prawdziwy manicure dla dziecka
  2. Dyskusja o pielęgnacji dzieci
  3. Małe miss z makijażem i bez - nie do poznania! GALERIA

To zdjęcie wywołało burzę, ma ponad 100 tysięcy udostępnień i dziesiątki tysięcy komentarzy, w których matki w większości krytykują autorkę za propozycję robienia manicure dzieciom. Zamieszczając zdjęcie napisała: "Zrobię paznokcie waszym dzieciom. Info na priv. Tanio". Niewiele matek zorientowało się przed atakiem w komentarzach, że post miał być żartem. Zdjęcie jest stworzone w Photoshopie co widać na kolejnych zdjęciach, na których jest ta sama rączka, ale inne wzory na paznokciach.

Prawdziwy manicure dla dziecka

Jednak manicure dla dziecka to nie fejk - inne matki zamieszczały już zdjęcia paznokci maluchów, które zapuszczają tak samo jak sobie (zobacz galerię poniżej), są też zdjęcia makijażu niemowląt, skomplikowanej biżuterii... W porównaniu z tym, przekłuwanie uszu małym dzieciom, o które często są toczone boje na matczynych forach to drobiazg.

ZOBACZ TEŻ: "Przekłułam uczy półrocznej córce. Czy żałuję? 

Prawidłowa pielęgnacja niemowlaka

Dyskusja o pielęgnacji dzieci

Post Nelliamo Maphanga-Koeberger z manicure dziecka wywołał lawinę komentarzy. W większości ostrzych i agresywnych, ale były też takie, które wyjaśniały, dlaczego to zły pomysł: "To słodkie, ale ni cholery! Przede wszystkim 3-latka wbiłaby je sobie do oczu, nie mogłaby skorzystać z toalety. Nie mówiąc już o skrzywdzeniu przez przypadek innych dzieci. Niech dzieci będą dziećmi"

ZOBACZ TEŻ: Przekłuwanie uszu u niemowlaka - czy kilkumiesięczna dziewczynka potrzebuje kolczyków?

Ale były też komentarze chwalące pomysł. Najwyraźniej zdarzają się matki, które nie obawiają się zagrożenia zdrowia w przypadku takiego upiększania dzieci: "Nie mogę się doczekać córeczki. Jakby co wiem do kogo pójść z nią na paznokcie" - chyba, że ta matka też żartowała, tak jak autorka posta.

W Indiach malowanie dzieci i ubieranie w bogatą biżuterię, to norma - prawie wszystkie maluchy są tak strojone na ceremonie, a nie tylko do zdjęcia, mimo że w Polsce już noszenie bransoletki z bursztynu, która ma łagodzić ząbkowanie już wywołuje protesty, bo może wywołać urazy lub zagrażać zakrztuszeniem.

Makijaż dla dzieci w krajach zachodnich to raczej zabawa rodziców, chociaż starannie wykonany pełny makijaż u kilkuletnich uczestniczek konkursów piękności może szokować.

Małe miss z makijażem i bez - nie do poznania! GALERIA

Burzę wywołała nawet matka, która "zapomniała się" i nakarmiła synka piersią po nasmarowaniu się samoopalaczem, przez co na dłuższy czas wyglądał jakby miał brązową brodę. Oczywiście zamieściła jego zdjęcie w internecie.

Przykłądy takich wpadek i nietypowych sposobów upiększania dzieci makijażem, biżuterią czy manicure zobaczycie w galerii poniżej. Które z nich są według was przesadą? Dajcie znać w komentarzach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza