Co twoje dziecko robi w nocy? Te nagrania pokazują, dlaczego ciągle chodzisz niewyspana

2022-09-30 12:01

Noc to dla ciebie pewnie nic przyjemnego. Zamiast się wyspać, wstajesz nieustannie do budzącego się dziecka, karmisz, przewijasz, tulisz, usypiasz... I tak aż do rana, kiedy to malec wstaje radosny jak skowronek. Nic dziwnego! On się wyspał. A ty? Te nagrania pokazują, dlaczego ciągle chodzisz nieprzytomna.

Co twoje dziecko robi w nocy? Te nagrania pokazują, dlaczego ciągle chodzisz niewyspana
Autor: screen YT/@Sumala Cwong Te nagrania pokazują, dlaczego ciągle chodzisz niewyspana

Małe dzieci budzą się w nocy. Ich fazy snu są krótsze niż u dorosłego, a każde zakończenie jednej z nich nie skutkuje przekręceniem się na drugi bok, lecz głośnym płaczem.

Jeśli do tego dodamy głód (niemowlęta szybko trawią mleko mamy i szybko robią się głodne), mokrą pieluszkę czy przebudzenie spowodowane jakimś hałasem, może okazać się, że każda noc młodej mamy składa się z nieustannego wstawania do dziecka. 

Kilka mam pokazało w internecie nagrania z elektronicznych niań, które zarejestrowały ich nocne przepychanki z maluchem. Dopiero te filmiki uzmysławiają nam, jak wygląda prawdziwa noc z niemowlęciem. Zobacz je, a zrozumiesz, dlaczego ciągle chodzisz niewyspana.

Czyta równieżKonsultantka snu uczy niemowlę samodzielnego zasypiania - zobacz, jak to zrobić  

Ta mama miała dość nocnych pobudek dziecka. Genialna rada pediatry odmieniła jej życie

Te nagrania pokazują, dlaczego ciągle chodzisz niewyspana

Co zrobić, by niemowlę przespało całą noc
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza