Zasypiam sam - naucz dziecko samodzielnego zasypiania

2015-10-20 14:01

Czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Można, wystarczy zapewnić mu do tego odpowiednie warunki. Zobaczcie, jak to zrobić.

Sen dziecka
Autor: materiały prasowe Wietrz mieszkanie i kładź dziecko spać codziennie o tej samej porze, a zaśnie samodzielnie.

Nauczenie dziecka samodzielnego zasypiania wymaga od rodziców cierpliwości i energii, ale warto poświęcić na to trochę czasu. Dzieci lubią powtarzalne i metodyczne czynności, które warunkują ich dzień i noc. Jeśli będziemy je kłaść spać codziennie o tej samej porze i zadbamy o odpowiednie warunki, zaczną zasypiać samodzielnie.

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

  • Zadbaj o jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym zasypia Twoje dziecko- wywietrz je i zapewnij właściwą wilgotność
  • Sygnalizuj czas kładzenia się do łóżeczka za pomocą tęczowej lampki nocnej "Słonik HB”
  • Oddalaj się stopniowo od dziecka tak, by czuło się bezpiecznie

Aby zapewnić właściwą wilgotność powietrza, warto zainwestować w nawilżacz - zwłaszcza w okresie grzewczym, który właśnie się rozpoczyna. W nagrzanym pomieszczeniu wirusy łatwiej przedostają się do dróg oddechowych i mogą powodować zapalenia oskrzeli lub płuc. W dusznym pokoju ciężej jest też oddychać, co w naturalny sposób utrudnia zasypianie.

Poza nawilżaczem powietrza, warto zainwestować w kolorową lampkę nocną, która będzie działała kojąco na dziecko. Lampka nocna "Słonik HB" występuje jako pozytywny element przestrzeni, który kojarzy się dzieciom z przyjemną i ciepłą atmosferą w pomieszczeniu, w którym zasypiają. 

Zasypiaj sam
Autor: materiały prasowe