Zasypiam sam - naucz dziecko samodzielnego zasypiania

2015-10-20 14:01
Sen dziecka
Autor: materiały prasowe Wietrz mieszkanie i kładź dziecko spać codziennie o tej samej porze, a zaśnie samodzielnie.

Czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Można, wystarczy zapewnić mu do tego odpowiednie warunki. Zobaczcie, jak to zrobić.

Nauczenie dziecka samodzielnego zasypiania wymaga od rodziców cierpliwości i energii, ale warto poświęcić na to trochę czasu. Dzieci lubią powtarzalne i metodyczne czynności, które warunkują ich dzień i noc. Jeśli będziemy je kłaść spać codziennie o tej samej porze i zadbamy o odpowiednie warunki, zaczną zasypiać samodzielnie.

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

  • Zadbaj o jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym zasypia Twoje dziecko- wywietrz je i zapewnij właściwą wilgotność
  • Sygnalizuj czas kładzenia się do łóżeczka za pomocą tęczowej lampki nocnej "Słonik HB”
  • Oddalaj się stopniowo od dziecka tak, by czuło się bezpiecznie

Aby zapewnić właściwą wilgotność powietrza, warto zainwestować w nawilżacz - zwłaszcza w okresie grzewczym, który właśnie się rozpoczyna. W nagrzanym pomieszczeniu wirusy łatwiej przedostają się do dróg oddechowych i mogą powodować zapalenia oskrzeli lub płuc. W dusznym pokoju ciężej jest też oddychać, co w naturalny sposób utrudnia zasypianie.

Poza nawilżaczem powietrza, warto zainwestować w kolorową lampkę nocną, która będzie działała kojąco na dziecko. Lampka nocna "Słonik HB" występuje jako pozytywny element przestrzeni, który kojarzy się dzieciom z przyjemną i ciepłą atmosferą w pomieszczeniu, w którym zasypiają. 

Zasypiaj sam
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE