Brzuch po porodzie - zobacz jak naprawdę wygląda brzuch po ciąży

2021-12-23 11:11

To, jak wygląda brzuch po porodzie, bardzo często jest powodem kobiecych kompleksów. W ciąży skóra na brzuchu znacznie się rozciąga, traci swoją dawną elastyczność, pokrywa się czerwonymi rozstępami. Po porodzie musi minąć dużo czasu, aby brzuch wrócił do wyglądu sprzed ciąży.

Brzuch po porodzie - zobacz jak naprawdę wygląda brzuch po ciąży
Autor: Getty images Brzuch po porodzie - zobacz jak naprawdę wygląda brzuch po ciąży

Dla wielu młodych matek brzuch po porodzie to ogromny kompleks. Na szczęście podejście kobiet zaczyna się zmieniać dzięki mediom społecznościowym. Coraz więcej mam - również tych sławnych, pokazuje prawdziwe oblicze brzucha po porodzie, dając innym matkom do zrozumienia, że nie są osamotnione w swoim problemie. Brzuch po porodzie ma prawo wyglądać źle, szczególnie gdy od narodzin dziecka nie minęło nawet kilka miesięcy.

Brzuch po porodzie zacznie się zmniejszać wraz z upływającym czasem. Opieka nad niemowlakiem to dla mamy spory wysiłek, szczególnie gdy karmi piersią - w ten sposób mama traci nawet 500-700 kalorii dziennie! Często powrót do formy sprzed ciąży wymaga też kilku poświęceń - wprowadzenie diety i codziennej aktywności pomoże w utracie zbędnych kilogramów.

Sprawdź: Jak wrócić do formy po porodzie? 6 porad, dzięki którym szybko poczujesz się lepiej

Jak wygląda brzuch po porodzie? Zobacz zdjęcia

Co wiesz o rozwoju dziecka w brzuchu?

Pytanie 1 z 18
Od czego zależy wykształcenie się układu nerwowego płodu, czyli mózgu i rdzenia kręgowego?
Zabiegi medycyny estetycznej poprawiające wygląd piersi i brzucha po ciąży