Brzuch po porodzie - zobacz jak wygląda brzuch po ciąży. Galeria

Brzuch po porodzie - zobacz jak wygląda brzuch po ciąży. Galeria
Autor: Getty Images

Brzuch po porodzie bardzo często powoduje u kobiet kompleksy. W ciąży skóra na brzuchu znacznie się rozciąga, traci swoją dawną elastyczność, pokrywa się czerwonymi rozstępami. Po porodzie musi minąć dużo czasu, aby brzuch wrócił do wyglądu sprzed ciąży.

Dla wielu młodych matek brzuch po porodzie to ogromny kompleks. Na szczęście podejście kobiet zaczyna się zmieniać dzięki mediom społecznościowym. Coraz więcej mam - również tych sławnych, pokazuje prawdziwe oblicze brzucha po porodzie, dając innym matkom do zrozumienia, że nie są osamotnione w swoim problemie. Brzuch po porodzie ma prawo wyglądać źle, szczególnie gdy od narodzin dziecka nie minęło nawet kilka miesięcy.

Brzuch po porodzie zacznie się zmniejszać wraz z upływającym czasem. Opieka nad niemowlakiem to dla mamy spory wysiłek, szczególnie gdy karmi piersią - w ten sposób mama traci nawet 500-700 kalorii dziennie! Często powrót do formy sprzed ciąży wymaga też kilku poświęceń - wprowadzenie diety i codziennej aktywności pomoże w utracie zbędnych kilogramów.

Sprawdź: Jak wrócić do formy po porodzie? 6 porad, dzięki którym szybko poczujesz się lepiej

Jak wygląda brzuch po porodzie? Zobacz zdjęcia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE