Brzuch po porodzie - zobacz jak wygląda brzuch po ciąży. Galeria

2020-08-13 13:10 Klaudia Markiewicz
Brzuch po porodzie - zobacz jak wygląda brzuch po ciąży. Galeria
Autor: Getty Images

Brzuch po porodzie bardzo często powoduje u kobiet kompleksy. W ciąży skóra na brzuchu znacznie się rozciąga, traci swoją dawną elastyczność, pokrywa się czerwonymi rozstępami. Po porodzie musi minąć dużo czasu, aby brzuch wrócił do wyglądu sprzed ciąży.

Dla wielu młodych matek brzuch po porodzie to ogromny kompleks i powód do wstydu. Na szczęście podejście kobiet zaczyna się zmieniać dzięki mediom społecznościowym. Coraz więcej mam - również tych sławnych, pokazuje prawdziwe oblicze brzucha po porodzie, dając innym matkom do zrozumienia, że nie są osamotnione w swoim problemie. Brzuch po porodzie ma prawo wyglądać źle, szczególnie gdy od narodzin dziecka minęło kilka miesięcy.

Brzuch po porodzie zacznie się zmniejszać wraz z upływającym czasem. Opieka nad niemowlakiem to dla mamy spory wysiłek, szczególnie gdy karmi piersią - w ten sposób mama traci nawet 500-700 kalorii dziennie! Często powrót do formy sprzed ciąży wymaga też kilku poświęceń - wprowadzenie diety i codziennej aktywności pomoże w utracie zbędnych kilogramów.

Sprawdź: Jak wrócić do formy po porodzie? 6 porad, dzięki którym szybko poczujesz się lepiej

Jak wygląda brzuch po porodzie? Galeria

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE