Brzuch po porodzie - zobacz jak wygląda brzuch po ciąży. Galeria

Brzuch po porodzie - zobacz jak wygląda brzuch po ciąży. Galeria
Autor: Getty Images

Brzuch po porodzie bardzo często powoduje u kobiet kompleksy. W ciąży skóra na brzuchu znacznie się rozciąga, traci swoją dawną elastyczność, pokrywa się czerwonymi rozstępami. Po porodzie musi minąć dużo czasu, aby brzuch wrócił do wyglądu sprzed ciąży.

Dla wielu młodych matek brzuch po porodzie to ogromny kompleks. Na szczęście podejście kobiet zaczyna się zmieniać dzięki mediom społecznościowym. Coraz więcej mam - również tych sławnych, pokazuje prawdziwe oblicze brzucha po porodzie, dając innym matkom do zrozumienia, że nie są osamotnione w swoim problemie. Brzuch po porodzie ma prawo wyglądać źle, szczególnie gdy od narodzin dziecka nie minęło nawet kilka miesięcy.

Brzuch po porodzie zacznie się zmniejszać wraz z upływającym czasem. Opieka nad niemowlakiem to dla mamy spory wysiłek, szczególnie gdy karmi piersią - w ten sposób mama traci nawet 500-700 kalorii dziennie! Często powrót do formy sprzed ciąży wymaga też kilku poświęceń - wprowadzenie diety i codziennej aktywności pomoże w utracie zbędnych kilogramów.

Sprawdź: Jak wrócić do formy po porodzie? 6 porad, dzięki którym szybko poczujesz się lepiej

materiał partnera
WYPRÓBUJ

MUCOVAGIN żel to preparat posiadający w swoim składzie formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który ułatwia leczenie i gojenie się ran po porodzie.

• Żel o podwójnym zastosowaniu: dopochwowo i zewnętrznie,
• Wspiera procesy gojenia i regeneracji dzięki formule drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego,
• Nie zawiera hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych.

Po porodzie oraz zabiegach ginekologicznych warto stosować równocześnie MUCOVAGIN żel i MUCOVAGIN fizjoemulsja (specjalistyczna emulsja do higieny intymnej polecana w okresie regeneracji).

Jak wygląda brzuch po porodzie? Zobacz zdjęcia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE