"Już po, czy jeszcze przed?" Tak wygląda brzuch nowej mamy zaraz po porodzie [ZDJĘCIA]

2024-07-05 13:21

Nie musimy wyglądać jak królowe fitnessu na oddziale poporodowym. Ba! Naprawdę niewiele mam tak wygląda. Kobiety w szpitalnych łazienkach pytają siebie nawzajem "Już po, czy jeszcze przed?". Znalazłyśmy #instamamy, łamiące te tabu i pokazujące swoje poporodowe brzuchy, które wbrew oczekiwaniom społeczeństwa, wyglądają na jakiś 6-7. miesiąc ciąży.

Kobieta po porodzie
Autor: Getty Images

Kobiety rodzące po raz pierwszy, nawet nie zdają sobie sprawy, jak wygląda brzuch po porodzie. Nie myślimy o tym, nikt nam na to nie zwraca uwagi. Tymczasem pytanie o brzuch na porodówce, zadawane pomiędzy ciężarnymi, a matkami po porodzie, to norma.

Żadna z nas nie kończy porodu z płaskim brzuchem, nawet nie z "flaczkiem". Jeszcze przez jakiś czas, brzuch wygląda jakby ktoś w nim mieszkał. Warto się na to przygotować, by uniknąć szoku i rozczarowań. 

Przeczytaj także: Jak wygląda poród - zobacz zdjęcia z porodów naturalnych

Na wielu porodówkach, zwłaszcza polskich,  gdzie oddział porodowy, poporodowy i patologia ciąży mieszają sie i niekiedy korzystają nawet z jednej łazienki, do końca nikt nie ma pewności, czy widzi kobietę ciężarną, czy po porodzie.

Dowiedz się także: Ciało kobiety w pierwszych dniach ppo porodzie - co jest naturalne, a na co zwrócić uwagę? 

Zobacz 8 mam, które pokazały swoje poporodowe brzuchy, nie wstydząc się, że dalej wyglądają jak w ciąży - GALERIA:

M jak mama - formalności po porodzie