Operacja plastyczna po ciąży: czy podnosi samoocenę kobiet?

2014-02-18 12:44

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Zmienia się nie tylko nasza psychika, ale również nasze ciało. O ile w czasie ciąży większość kobiet jest zadowolona ze swojego wyglądu (lśniące włosy, pełne i jędrne piersi), to problem może pojawić się tuż po narodzinach dziecka.

Operacja plastyczna
Autor: Mjakmama24.pl

Spis treści

  1. Operacja plastyczna - gwarancja lepszej samooceny?
  2. Powiększenie piersi
  3. Abdominoplastyka

To jak wyglądamy zazwyczaj ma duży wpływ na to, jak się czujemy. Są kobiety, które w pełni akceptują swój wygląd, ale są również i takie, u których zmieniające się ciało może powodować frustrację i złe samopoczucie. Niektóre mamy mają duży problem z zaakceptowaniem faktu, że ich ciało już nigdy nie będzie wyglądało tak jak wcześniej. Po zaprzestaniu karmienia piersią, biust często traci jędrność, a skóra na brzuchu jest rozciągnięta i pokryta rozstępami. Wówczas, spędzamy długie godziny na siłowni, katujemy się rygorystycznymi dietami, aby jak najszybciej odzyskać naszą dawną sylwetkę. Nie zawsze wysiłek fizyczny i dieta dają upragnione rezultaty. Przez to czujemy się jeszcze bardziej nieatrakcyjne, wstydzimy się naszego ciała, znika nasza pewność siebie i samoakceptacja. Zmiany fizyczne, które dokonują się w naszym ciele po porodzie mogą mieć negatywny wpływ na naszą psychikę.

Operacja plastyczna - gwarancja lepszej samooceny?

Jedną z możliwości powrotu do dawnej sylwetki jest poddanie się operacji plastycznej. Wśród mam największym zainteresowaniem cieszy się zabieg powiększebnia lub podniesienia piersi, a także abdominoplastyka, zwana potocznie plastyką powłok brzucha. Operacje te, jak wiele innych zabiegów estetycznych z pewnością przyczynią się do poprawy wyglądu naszego ciała, a co za tym idzie - wzrostem naszej samooceny.

Powiększenie piersi

Zwane fachowo: mammoplastyką, augmentacją, polega na wszczepieniu implantów pod każdą piersią. W czasie ciąży, piersi stają się jędrne, pełne i zazwyczaj cieszy nas fakt, że są wyraźnie większe. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w czasie ciąży gruczoły mleczne w piersiach nabrzmiewają, dzięki czemu my czujemy się bardziej atrakcyjne i pewne siebie. Problem może pojawić się w momencie, gdy przestaniemy karmić piersią. Gruczoły mleczne zaczynają się kurczyć, co sprawia, że nasze piersi nie wyglądają już tak dobrze jak w czasie ciąży. Ratunkiem może okazać się właśnie operacja powiększenia lub podniesienia piersi. Same (po konsultacji z lekarzem) możemy zdecydować o rozmiarze, kształcie (okrągłe, anatomiczne, asymetryczne) i rodzaju wypełnienia (żel silikonowy, roztwór soli fizjologicznej lub połączenie żelu i roztworu) implantów. Do zabiegu powiększania piersi musimy się odpowiednio przygotować. Koniecznością jest wykonanie podstawowych badań: krwi, USG, EKG. Zabieg mammoplastyki możemy wykonać najwcześniej po 6 miesiącach od zaprzestania karmienia piersią. Cena operacji to zazwyczaj 10 - 15 tysięcy złotych.

Abdominoplastyka

Kiedy ćwiczenia fizyczne i zabiegi pielęgnacyjne nie przynoszą wymarzonych efektów, jedynym ratunkiem dla młodych mam staje się plastyka brzucha, która polega na usunięciu nadmiaru skóry z brzucha i na plastyce mięśni brzucha. Czasami wraz z abdominoplastyką wykonuje się liposukcję (odsysanie tłuszczu). W wyniku tego zabiegu również będziemy mogły pozbyć się większości rozstępów. Zabieg wykonuje się pod pełną narkozą i trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin. Okres powrotu do dawnej sprawności trwa około 2 tygodni. Koszt zabiegu zależy m.in. od miejsca, w którym chcemy go wykonać. Ceny wahają się w granicach od 8 do 18 tysięcy złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza