Brzuch tuż po porodzie wygląda jak w 2. trymestrze [ZDJĘCIA]

2021-12-20 11:49

Nie musimy wyglądać, jak królowe fitnessu na oddziale poporodowym. Ba! Naprawdę niewiele mam tak wygląda. Kobiety w szpitalnych łazienkach pytają siebie nawzajem "Już po, czy jeszcze przed?". Znalazłyśmy #instamamy, łamiące te tabu i pokazujące swoje poporodowe brzuchy, które wbrew oczekiwaniom społeczeństwa, wyglądają na jakiś 6-7. miesiąc ciąży.

Kobieta po porodzie
Autor: Getty Images

Kobiety rodzące po raz pierwszy, nawet nie zdają sobie sprawy, jak wygląda brzuch po porodzie. Nie myślimy o tym, nikt nam na to nie zwraca uwagi. Tymczasem pytanie o brzuch na porodówce, zadawane pomiędzy ciężarnymi, a matkami po porodzie, to norma.

Żadna z nas nie kończy porodu z płaskim brzuchem, nawet nie z "flaczkiem". Jeszcze przez jakiś czas, brzuch wygląda jakby ktoś w nim mieszkał. Warto się na to przygotować, by uniknąć szoku i rozczarowań. 

Przeczytaj także: Jak wygląda poród - zobacz zdjęcia z porodów naturalnych

Na wielu porodówkach, zwłaszcza polskich,  gdzie oddział porodowy, poporodowy i patologia ciąży mieszają sie i niekiedy korzystają nawet z jednej łazienki, do końca nikt nie ma pewności, czy widzi kobietę ciężarną, czy po porodzie.

Dowiedz się także: Ciało kobiety w pierwszych dniach ppo porodzie - co jest naturalne, a na co zwrócić uwagę? 

Zobacz 8 mam, które pokazały swoje poporodowe brzuchy, nie wstydząc się, że dalej wyglądają jak w ciąży - GALERIA:

M jak mama - Formalności po porodzie, które trzeba załatwić
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza