Pokazała, jak wygląda jej brzuch po urodzeniu trojaczków. "Nie miałam pojęcia, że skóra może stać się tak cienka i sucha"

2022-06-03 12:17

Michella Meier-Morsi nie wstydziła się pokazać w mediach społecznościowych swojego brzucha po urodzeniu trojaczków. Młoda Dunka po trudnej ciąży mnogiej cierpi na rozejście sie mięśni brzucha. Zobacz, jak wygląda teraz jej brzuch.

Pokazała jak wygląda brzuch po urodzeniu trojaczków
Autor: instagram/michellameiermorsi

"18 centymetrów! Tak duża jest przestrzeń między moimi mięśniami brzucha po ciężkiej ciąży trojaczej" - napisała Michella Meier-Morsi na swoim instagramie. 

Michella to mama piątki dzieci (oprócz trojaczków, ma jeszcze dwie starsze kilkuletnie córeczki), która relacjonowała przebieg swojej ciąży z trojaczkami w mediach społecznościowych. Jej rosnący brzuszek podziwiało 305 tys. obserwujących. Jego kształt zadziwiał, a wielkość - szokowała!

Największy brzuch świata krył wielkiego noworodka. Chłopiec właśnie skończył miesiąc

5 sposobów na pozbycie się brzucha po ciąży. Łatwo go zgubisz

Na początku roku Michella urodziła trojaczki przez cesarskiego cięcia w jednym ze szpitali w Kopenhadze, jeszcze przed terminem porodu. Dziesięć dni po porodzie udostępniła zdjęcie swojego brzucha z czarnym śladem. To rozejście się mięśni brzucha, częsty problem po porodzie.

Niestety, ciąża trojaczka sprawiła, że rozstęp mięśni brzucha jest w przypadku Dunki wyjątkowo okazały. Rozejście się mięśni brzucha oznacza, że lewy i prawy mięsień rozdzielają się, aby zrobić więcej miejsca dla rosnącej macicy. 

"Niestety moje rozejście się mięśnia prostego jest dokładnie tak duże, jak się obawiałam - pisze Michelle na instagramie - Przy mostku odstęp wynosi 8,5 cm, w najszerszym miejscu 18 cm, a przy kości łonowej 15 cm. ⁣Nie wiedziałam, że można mieć aż tyle miejsca między cholernymi mięśniami brzucha".⁣

"Nie mogę jeszcze dotknąć brzucha. Czuję się niekomfortowo i obco, więc unikam patrzenia na to tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ się denerwuję - pisze młoda mama. - Z doświadczenia wiem też, że jest znacznie gorzej niż ostatnim razem i nie będzie całkiem dobrze, dopóki pewnego dnia nie zdecyduję się na operację.⁣

Ale nie mogę tego zrobić przez następne co najmniej trzy lata, mając tyle małych dzieci w domu.⁣ Więc do tego czasu muszę nauczyć się żyć z moim ciałem takim, jakie jest".⁣

Czy trzeba iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego po ciąży i porodzie? M jak mama
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza