5 najgorszych reakcji mężczyzn na widok porodu. "Co to ma być?! Nie powinno być takie czerwone!"

2023-03-22 15:10

Czy mężczyźni wiedzą, jak wygląda poród? Okazuje się, że niekoniecznie. Rzadko który pan zastanawia się nad tym, w jaki sposób dziecko przychodzi na świat. Mają wiedzę ogólną na ten temat, ale nie zagłębiają się w nią, bo zwyczajnie nie muszą. Nie próbują też sobie wyobrażać, jak to wygląda. Najczęściej mierzą się z tym tematem dopiero wtedy, gdy sami zostają rodzicami. I jest to dla nich szok.

Reakcje mężczyzn na widok porodu
Autor: YouTube/Mjakmama.pl Jak reagują mężczyźni na widok porodu?

Poród to dla rodziców wyczerpujące emocjonalnie przeżycie. Dla mężczyzny tym trudniejsze, że znajduje się on obok rodzącej i niewiele może zrobić, by ulżyć jej w bólu. Czym innym jest jednak obserwacja porodu u własnej partnerki, a czym innym oglądanie filmu z porodu. Jak mężczyźni reagują na widok dziecka przychodzącego na świat? Sprawdźcie same.

Pokażę ci, jak wygląda poród, a ty mi powiesz, co myślisz

Jesteście ciekawe, jak mężczyźni reagują na widok porodu? W ostatnich latach nagrano reakcje mężczyzn, którym pokazano, jak wygląda poród. Rozparci wygodnie na kanapie, niektórzy z przekąskami w dłoni, oczekiwali włączenia wideo i obejrzenia filmu z porodu. Nie spodziewali się jednak widoku, jaki ich czeka.

"Ono wystrzeliwuje stamtąd!"

Reakcje mężczyzn na widok porodu są zabawne. Początkowo komentują widok sali porodowej i zgromadzony w niej personel. Jeden z mężczyzn spokojnie przegryza przekąski. Gdy akcja porodowa nabiera tempa, panowie są coraz bardziej przejęcie. "O wow! Oh my God" (z ang. "O mój Boże") to słowa, które padają bardzo często. 

Widok porodu jednak nimi wstrząsa. "Ono wystrzeliwuje stamtąd!" - krzyczy jeden z panów. "To się rusza, to nie powinno być takie czerwone! Czuję się, jakbym oglądał kosmitę" - krzyczy inny. "Wygląda jak dziecko zombie ze "Świtu żywych trupów" - dodaje inny.

"Mój mózg nie radzi sobie z emocjami"

Mężczyźni byli głęboko poruszeni tym, jak wygląda poród. Jeden z panów stwierdził, że jego mózg nie radzi sobie z tymi emocjami i że czuje się, jakby... go ktoś usmażył. Nie może też zrozumieć, jak jego kolega może jeść tuż po tym, gdy zobaczył poród.

Inny obserwator stwierdził, że choć poród był w większości obrzydliwy, to też i poruszający, ponieważ pozwolił im zobaczyć cud narodzin. "Fajnie, że to zrobiliśmy. Mieliśmy dziecko" - rzucił żartobliwie do kolegi.

"Czuję mdłości"

Na kolejnym filmie możemy zobaczyć reakcje innych panów. Jeden z nich na widok porodu krzywi się i zaczyna krzyczeć, inny przyznaje, że czuje mdłości. "Ona wygląda na zdenerwowaną... zaczyna krzyczeć" - komentuje zachowanie rodzącej kolejny z mężczyzn. "O mój Boże... To się dzieje naprawdę" - łapie się za głowę kolejny. 

Panowie są zszokowani bólem, jaki musi znieść kobieta, by wydać dziecko na świat. Widok noworodka również jest dla nich wstrząsający. "O mój Boże, coś tam wychodzi! Wygląda jak oko, jak oko Saurona" - komentuje inny, nawiązując do trylogii "Władca Pierścienia" Tolkiena. 

Jeden z mężczyzn przeżywa poród szczególnie emocjonalnie. Martwi się, że trwa on tak długo i wczuwa się w sytuację rodzącej. "Pielęgniarka powtarza, że już blisko, a to wcale nie jest blisko" - mówi podniesionym głosem.

"Co to ma być?"

Gdy maluch przychodzi na świat, panowie są zszokowani. "Co to ma być?" - pyta jeden z wyraźnie zdegustowaną miną. "Jest głowa... wychodząca z innej osoby. Ok, udawajmy, że to normalne" - mówi kolejny. Niektórzy z panów są poruszeni widokiem bezbronnego malucha i płaczącą kobietą. Przeżywają, że wygląda na zdenerwowaną, zmęczoną i dość smutną. "Czuję się wstrząśnięty. Potrzebuję cukru" - skomentował cały poród jeden z obserwujących.

Czym innym jest oczywiście oglądanie porodu z poziomu kanapy przed telewizorem, a czym innym jest uczestniczenie w nim osobiście. Patrząc na to, jak wiele emocji wzbudziło w mężczyznach oglądanie filmu z porodu obcej kobiety, można się tylko domyślić, jak zachowaliby się przy prawdziwym porodzie. Ich reakcje z pewnością byłyby zupełnie inne, gdyby przebywali w sali porodowej i patrzyli na narodziny własnych dzieci.

Czytaj: Co widzi ojciec dziecka przy porodzie? Te zdjęcia szokują

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza