Lęk przed porodem: 8 prawd o porodzie, które zmniejszą strach

2021-12-28 14:19

Lęk przed porodem to bardzo naturalna sprawa. Boisz się porodu? Pamiętaj, że miliony kobiet odczuwa ten strach. Ale im więcej wiesz, tym lęk będzie mniejszy. Czytaj, pytaj i szukaj odpowiedzi na Twoje wątpliwości. I mysl pozytywnie! Pokażemy Ci, że poród wcale nie jest taki straszny.

Lęk przed porodem
Autor: Getty Images

Jeśli nigdy dotąd nie rodziłaś, masz prawo czuć niepewność, a nawet lęk przed porodem. Ale jeśli naczytałaś się różnych strasznych historii i teraz wyobraźnia maluje ci w głowie najbardziej drastyczne obrazy – powiedz stop! Nie panikuj, nie daj się przytłoczyć lękowi.

Poród to nie żadna katastrofa, tylko nowe, ważne życiowe doświadczenie. Związane z ogromnym wysiłkiem, ale też nadzwyczajnie wynagrodzone. Aby zrównoważyć wszystkie przykre opisy, przeczytaj teraz garść pozytywnych wiadomości o porodzie – wszystkie są prawdziwe! Weź je sobie do serca i przestań się bać.

Dobrze wiedzieć

Im więcej wiesz o porodzie, tym mniej będziesz się bała. Człowiek zwykle boi się tego, czego nie zna. Dlatego warto wiedzieć, jak poród wygląda – co się będzie wówczas działo i jak to możesz odczuwać. Pomoże ci w tym lektura rzetelnych publikacji na ten temat (książki, pisma), rozmowy z ginekologiem, a przede wszystkim uczestnictwo w szkole rodzenia. Na takich zajęciach: zdobędziesz wiele informacji o fizjologii, emocjach, możliwych sytuacjach, poznasz położne, z którymi może będziesz rodzić, możesz zadawać własne pytania i prosić o wyjaśnienia. Nie wierz, że najlepszą strategią jest unikanie tematu i pójście na żywioł, bez żadnego przygotowania. O porodzie trzeba się trochę dowiedzieć, aby być świadomą rodzącą.

Sprawdź, 10 sposobów na lekki poród

W galerii poniżej przeczytasz o 8 faktach, które pomogą ci lepiej zrozumieć poród i uspokoić nerwy. Będzie dobrze!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza