"Między dwoma światami". To nagranie z porodu podbija sieć

2023-10-26 11:32

Nagranie z sali porodowej, na którym widać jak matka bierze na ręce dziecko które dopiero opuszcza jej kanał rodny, to niesamowita pamiątka dla rodziców. Internauci nie kryją zachwytu.

Między dwoma światami. To nagranie z porodu podbija sieć
Autor: Getty Images "Między dwoma światami". To nagranie z porodu podbija sieć

Poród naturalny jest dla matki przeżyciem wyjątkowym, obfitującym w doznania, jakich nie spodziewa się ona zanim go nie doświadczy. Niektórzy decydują się na to, by te niepowtarzalne chwile uwiecznić na zdjęciach, jeszcze inni - kręcą filmy. W internecie takich nagrań pojawia się coraz więcej, ale trzeba przyznać, że to które prezentujemy poniżej jest wśród nich dość nietypowe.

Sprawdź, 10 sposobów na lekki poród

Jeszcze dekadę temu robienie zdjęć na sali porodowej budziło zdziwienie. Jeszcze większe zdumienie budziło nagrywanie tych intymnych chwil, zwłaszcza, jeśli później nagrania te trafiały do sieci. Reakcje internautów były bardzo różne, jednak przeważały głosy mówiące o tym, że są to filmy, które powinny pozostać rodzinną pamiątką zamiast krążyć w internecie.

Poród naturalny, połóg i depresja poporodowa przestają być tematem tabu, mówi się o nich i pokazuje w mediach coraz częściej. To pozwala zrozumieć, jakie emocje towarzyszą młodym mamom.

"Między dwoma światami" - kamera uchwyciła ważny moment

Nagranie z sali porodowej, na którym widać rodziców cieszących się z ujrzenia nowonarodzonego dziecka, zostało nazwane "Między dwoma światami". Kamera uchwyciła niezwykły moment, w którym dziecko częściowo znajduje się w drogach rodnych swojej mamy, a częściowo już wita się ze światem zewnętrznym.

Na filmie widać ojca, który wspiera rodzącą partnerkę i obserwuje, jak jego dziecko trafia na ręce mamy. Jednak to nie położna ani lekarz podają kobiecie noworodka. Kiedy główka i rączki dziecka są już na zewnątrz, mama chwyta maluszka pod paszki i przyciąga do siebie. Następnie kładzie go sobie na piersiach jeszcze zanim przecięta zostanie pępowina.

Niesamowite nagranie urzekło internautów

Kamera doskonale pokazała emocje, jakie towarzyszą rodzicom, a zwłaszcza mamie, która po raz pierwszy przytula do siebie dziecko. Ogrom szczęścia jaki na nią spływa w tej jednej niepowtarzalnej chwili jest świetnie widoczny dla wszystkich oglądających to nagranie. Zachwytu nie kryli także internauci komentujący post z filmem opublikowany na Instagramie.

Wideo opublikowane na profilu o nazwie @australianbirthstories szybko stało się viralem. Internautów rozczula nie tylko sam widok noworodka przychodzącego na świat, lecz także reakcja kobiety.

"To niesamowite. Jej twarz mówi wszystko" - napisała jedna z komentujących osób. "Ten wyraz absolutnego niedowierzania na twarzy matki to mój ulubiony moment. Dlatego tak ważne jest, aby personel cofnął się i pozwolił jej przeżyć tę chwilę" - dodał ktoś inny.

Oglądając film można odnieść wrażenie, że wszystko przebiegło szybko i bezboleśnie (tak sugeruje spokojna muzyka w tle), jednak z pewnością poród wiązał się z dużym bólem i sporą ilością krwi. Jednak moment, w którym mama przytula dziecko i noworodek wypychany z dróg rodnych, skupiają całą uwagę.

Zobacz też niesamowite zdjęcia z sali porodowej:

Zobacz też: Relacje z porodów na Insta i Fejsie - odczarowują ból czy są nie na miejscu?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza