PORÓD W WODZIE: dlaczego warto rodzić w wodzie?

2014-08-12 18:57

Poród w wodzie to nie nowość. Dlaczego warto rodzić w wodzie? Taką możliwość oferuje już kilkadziesiąt szpitali w Polsce. Zanim się zdecydujesz, zobacz jakie korzyści niesie poród w wodzie.

porod w wodzie
Autor: thinkstockphotos.com Rodząc w wodzie odczuwa się mniejszy ból, ale u nas jest to nadal luksus

Porody w wodzie miały królowa Kleopatra i słynna niemiecka modelka Gisele Bündchen. Jeśli i ty chciałabyś urodzić swoje dziecko w wodzie, musisz wybrać jeden z kilkudziesięciu szpitali w Polsce, który oferuje taką możliwość. Niestety, nie wszędzie poród w wodzie jest bezpłatny. W wielu szpitalach jest traktowany jak luksus, za który trzeba zapłacić.

>> Poród w wodzie: Jak wygląda poród w wodzie i czym się różni od standardowego porodu naturalnego?

Poród w wodzie: dlaczego warto?

Poród w wodzie przebiega zwykle szybciej i lżej od tradycyjnego. Ciepła woda daje rodzącej kobiecie poczucie rozluźnienia i lekkości. Może ona łatwiej zmieniać pozycje, poruszać się i swobodnie oddychać. Rodząca odczuwa w wodzie mniejsze napięcie mięśniowe, co wpływa na szybsze rozwieranie się szyjki macicy, dzięki czemu taki poród w wodzie trwa krócej i najczęściej bez konieczności nacięcia krocza.
Woda, delikatnie naciskając na nerwy przewodzące ból w okolicy kręgosłupa, zmniejsza ich zdolność do przekazywania impulsów. Dlatego skurcze porodowe w wodzie są zwykle mniej odczuwalne, jednak nie można powiedzieć, aby był to poród bezbolesny. Rodzące w ten sposób kobiety rzadziej proszą o podanie znieczulenia czy nawet środków przeciwbólowych, zazwyczaj są bardziej zrelaksowane i spokojniejsze.

>> PORÓD w wodzie. Kiedy warto zdecydować się na poród w wodzie

Wiesz kim jest doula? Zobacz jaka jest rola podczas ciąży [FILM]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza