Wyprawka za darmo - zobacz, co dostaniesz od sklepów i firm dla noworodka

2022-01-19 13:35

Wyprawka za darmo - brzmi zachęcająco, prawda? Producenci oferują wiele bezpłatnych produktów dla przyszłych rodziców i ich dzieci. Wydaje ci się to niemożliwe? A jednak! Sprawdź, gdzie ich szukać!

Darmowa wyprawka
Autor: thinkstockphotos.com

Która przyszła mama nie lubi dostawać w prezencie gadżetów dla siebie i maluszka? Chcąc skompletować wyprawkę, nie musisz jednak czekać, aż ktoś zrobi ci prezent – możesz zrobić go sobie sama, zupełnie za darmo, zamawiając akcesoria przez stronę internetową ich producenta lub korzystając z ofert takich jaką dają teraz sklepy Biedronka czy producenci tacy jak Pampers czy Bebiko.

Przy pewnej dozie wysiłku otrzymasz kilka przydatnych rzeczy, nic za nie nie płacąc – w formie darmowych próbek, produktów do testowania lub jako nagrody w konkursach. Skompletowanie w ten sposób całej darmowej wyprawki jest trudne i wymaga czasu, ale warto. Podpowiadamy, gdzie szukać takich okazji.

Spis treści

 1. Odbierz pakiet powitalny od Biedronki i Niebieskiego Pudełka
 2. Bezpłatne próbki
 3. Poniżej lista producentów, którzy oferują darmowe próbki.
 4. Testowanie produktów
 5. Udział w konkursach
 6. Udostępnianie danych osobowych
Poród - wyprawka do szpitala

Odbierz pakiet powitalny od Biedronki i Niebieskiego Pudełka

Najpopularniejszym pakietem dla mamy i dziecka, znanym od lat w całej Polsce, jest tzw. Niebieskie pudełko. Można je otrzymać zaraz po urodzeniu dziecka w szpitalach, które są partnerami akcji. Pudełko zawiera próbki produktów, książkę – poradnik dla rodziców, oraz materiały reklamowe.

Wypełniając dołączony do pudełka formularz, można się zarejestrować i w następnych latach otrzymać kolejne pudełka, przydatne na różnych etapach życia dziecka.

Aby dostać niebieskie pudełko, najlepiej zapytaj o nie pielęgniarkę lub położną albo sprawdź listę szpitali biorących udział w akcji pod adresem www.niebieskiepudelko.pl.

Na tej stronie internetowej dostępne są także informacje o innych pakietach dla przyszłych mam (Będę mamą, Już wkrótce będę mamą, Wkrótce razem), które można odebrać w gabinetach ginekologicznych i położniczych oraz szkołach rodzenia.

Od 3 lat podobną akcją ma też sieć sklepów Biedronka. Dla maluchów, które przyjdą na świat w 2022 roku, sieć Biedronka przygotowała prezent – paczkę powitalną Dada, która zostanie dostarczona prosto do ich domu.

W skład paczki powitalnej wchodzą: pieluszki Dada Extra Care (rozmiar 2), nawilżane chusteczki Dada Extra Care Ultra Sensitive, patyczki higieniczna dla dzieci i niemowląt Dada oraz specjalne wydanie magazynu „DADA i rodzina”. Aby dostać paczkę od Biedronki wystarczy zarejestrować się na stronie www.dadaclub.pl, a po narodzinach potwierdzić swoje dane i otrzymać prezent powitalny od Dady. Paczki dostarcza Poczta Polska.

Bezpłatne próbki

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że wielu producentów daje możliwość darmowego wypróbowania ich produktów. Są to zazwyczaj produkty miniaturowe, dlatego ta opcja jest szczególnie przydatna dla mam, które nie chcą kupować całego opakowania kaszki, pieluch lub kosmetyku, nie wiedząc, czy przypadnie on do gustu maluchowi. Skład próbnych pakietów może się sezonowo zmieniać, jednak zazwyczaj jest w nim próbka produktu oraz gadżet dla mamy lub dziecka.

Aby otrzymać przesyłkę, wymagana jest rejestracja na stronie internetowej producenta, która poza wspomnianym pakietem próbek może dawać też inne korzyści: należąc do klubu mam lub programu lojalnościowego, zyskujesz dostęp do ciekawych artykułów opracowanych we współpracy ze specjalistami, bezpłatnych materiałów informacyjnych do pobrania online, a także informacji o aktualnych konkursach i zniżkach.

Czytaj także: Wyprawka dla niemowlaka - lista rzeczy dla noworodka [DO POBRANIA]

Poniżej lista producentów, którzy oferują darmowe próbki.

 • Bebiko: dołączając do BebiKlubu na stronie www.bebiklub.pl, możesz zamówić Paczkę dla maluszka (dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia) lub Paczkę dla juniora (dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia). Paczki zawierają materiały informacyjne, próbki mleka modyfikowanego oraz gadżet dla dziecka (termofor).
 • Bebilon: rejestrując się na stronie www.bebiprogram.pl/rejestracja dołączasz do BebiProgramu. W ciągu miesiąca od rejestracji wysłana zostaje paczka z gadżetami dla ciebie i dziecka (teczka na wyniki badań, przytulanka sensoryczna oraz poradnik dla mamy), a po skończeniu przez malucha 6. miesiąca życia – także przesyłka z próbkami modyfikowanego mleka następnego Bebilon 2.
 • Enfamil: po rejestracji na stronie www.enfamil.pl można otrzymać pakiet, w którego skład wchodzą (w zależności od wieku dziecka): próbki mleka modyfikowanego oraz dwa z aktualnie dostępnych gadżetów (kocyk, grzechotka, książeczka kontrastowa lub kubek niekapek).
 • Bobovita: aby dołączyć do Klubu BoboVita, należy zarejestrować się na stronie www.bobovita.pl/dolacz-doklubu-bobovita. Zarejestrowani użytkownicy mogą zamówić powitalną paczkę, która zawiera poradnik żywienia małego dziecka oraz produkty: słoiczek i kaszkę. Zamówienie jest możliwe, jeśli dziecko nie ukończyło jeszcze 3. miesiąca życia, ale pakiet wysłany zostaje dopiero po ukończeniu przez nie trzech miesięcy.
 • HiPP: dwie porcje modyfikowanego mleka następnego oraz materiały poradnicze i gadżety dla dziecka, a w przypadku starszego malca – także dania w słoiczkach otrzymasz, rejestrując się w Klubie Maluszka na stronie www.hipp.pl/forum/mleko-modyfikowane-1/darmowe-probki-mleka-hipp.
 • Nestle: po rejestracji w programie Zdrowy start w przyszłość możesz zamówić próbki mleka NAN Optipro Plus 2 oraz innych produktów dla dzieci, w zależności od aktualnej oferty. Szczegóły na stronie www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/dolaczdonas.
 • Pampers: na stronie www.pampers.pl/oferty-kuponow  możesz zamówić darmowe próbki pieluszek dla młodszych lub starszych dzieci. Rejestrując się na stronie producenta, otrzymasz także kod promocyjny na zakup pełnowartościowego opakowania pieluszek. Marka, którą jesteś zainteresowana, nie oferuje darmowych próbek? Zapytaj o nie, wysyłając do producenta wiadomość mailową – to często skutkuje!

Czytaj także: Co to jest baby shower, kto je organizuje i co kupić przyszłej mamie, czyli 4 najczęstsze pytania o baby shower

Co spakować do szpitala? Podpowiadamy, co naprawdę warto zabrać do szpitala na poród?

Testowanie produktów

Akcesoria do testów są zazwyczaj dokładnie takie same jak te, które znajdują się w sprzedaży. Bycie testerką wymaga jednak poświęcenia nieco czasu i uwagi – testerzy są zazwyczaj zobowiązani do podzielenia się opinią o produkcie, który otrzymują. W tym przypadku rejestracja na stronie internetowej akcji także jest wymagana.

Udział w konkursach

Ze wszystkich opisywanych akcji konkursy są co prawda najbardziej angażujące, ale gra bywa warta świeczki. W zależności od konkursu, nagrodami są często przedmioty o sporej wartości, takie jak: łóżeczka, wózki, pralki oraz inne sprzęty AGD, a nawet całe dziecięce wyprawki. Poza nagrodami głównymi do zgarnięcia są też często nagrody pocieszenia: kosmetyki, zabawki czy mniej kosztowne gadżety.

Skąd można się dowiedzieć o organizowanych przez producentów konkursach? Najprostszą drogą jest śledzenie ich stron na portalach społecznościowych – to obok strony WWW pierwsze miejsce, gdzie firma umieszcza takie informacje.

Jeśli więc jeszcze nie polubiłaś profilu „M jak Mama” na Facebooku i Instagramie, warto to zrobić. Często organizujemy konkursy we współpracy z czołowymi polskimi producentami z branży ciążowej oraz dziecięcej.

Biorąc udział w konkursach, musisz pamiętać o tym, że zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, od każdej nagrody, której wartość przekracza 760 zł, zwycięzca musi zapłacić 10 procent podatku.

Udostępnianie danych osobowych

Wiele osób do zamawiania próbek czy udziału w testach zniechęca konieczność podawania swoich danych osobowych. To twój wybór, czy się na to zgodzisz, warto więc mieć świadomość, z czym się to wiąże. Producenci nie ukrywają, że twoje dane, poza możliwością wysyłki zamawianych produktów, są dla nich przydatne w celach marketingowych.

Bądź więc przygotowana na to, że na podany przez ciebie w trakcie rejestracji adres mailowy lub numer telefonu mogą później przychodzić newslettery czy informacje o nowych ofertach, a na adres domowy – ulotki lub inne materiały promocyjne.

Rejestrując się, musisz też być czujna co do danych, jakich wymagają od ciebie internetowe formularze. Jeśli do wysyłki paczki producent wymaga bardzo podstawowych informacji, nie musisz się obawiać. Pod żadnym pozorem nie podawaj jednak nikomu numeru karty czy konta bankowego, numeru dowodu osobistego czy numeru PESEL. Aby uniknąć niechcianych niespodzianek, zawsze czytaj regulamin akcji czy konkursu, zanim weźmiesz w nim udział.

Czytaj także: 6 rad, jak uniknąć zabiegu nacięcia krocza przy porodzie

Czy nowe ubranka dla noworodka trzeba prać?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Dodatkowe świadczenie rodzicielskie w wysokości 1000 złotych nazywane jest potocznie kosiniakowym. Co to za świadczenie? Co to jest kosiniakowe i komu się należy? Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otrzymać 1000 zł na dziecko? Czy świadczenie rodzicielskie otrzymują tylko matki, czy mogą je dostać też ojcowie? Wyjaśniamy, co świeżo upieczeni rodzicie powinni wiedzieć o tym świadczeniu.
Zasiłek losowy to wsparcie dla uczniów, którzy z przyczyn losowych nie mogą uczestniczyć w zajęciach szkolnych lub którzy doznali z tego powodu strat zarówno materialnych, jak i psychicznych. W ramach takiej pomocy dzieci mogą otrzymać fundusze na cele edukacyjne i wyjazdy terapeutyczno-edukacyjne. Kto może ubiegać się o zasiłek losowy?
Od 200 do 1000 złotych - tyle dodatkowych pieniędzy w ramach "wczasów pod gruszą" możesz dostać w tym roku na wakacje z dzieckiem. Jest jednak kilka warunków, które musisz spełniać zarówno ty, jak i twój pracodawca. Zobacz, komu przysługuje ten dodatek socjalny.
Karta Dużej Rodziny ma już 5 lat i służy milionom Polaków. W tym roku do listy punków oferujących zniżki dla rodziców przynajmniej z trójką dzieci dołączyły nowe firmy i instytucje. Zobacz, gdzie dostaniesz zniżkę na KDR w wakacje 2023.
800 plus to nowe, zwaloryzowane świadczenie dla rodziców - obietnica wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Świadczenie ma wejść w życie 1 stycznia 2024 roku, ale opozycja proponuje, by nie tylko stało się to szybciej, ale i nie objęło wszystkich. Komu miałoby przysługiwać nowe 800 plus?
Zasiłek macierzyński dłuższy o 9 tygodni i wyższy niż przed nowelizacją Kodeksu pracy — to tylko część korzystnych przepisów dla mam, które weszły w życie 26 kwietnia 2023 roku po nowelizacji przepisów. Co zmieniło się w zakresie wypłaty zasiłku macierzyńskiego i jakie wnioski należy złożyć, by otrzymać wyższe świadczenie?
500 plus, zdaniem ekspertów, nie będzie nigdy skasowane, ale brak waloryzacji tego świadczenia jest celowy. To sposób na jego stopniowe wygaszanie, bez konieczności oficjalnego wycofania się PIS-u ze sztandarowego programu.
Jak rozliczyć ulgę na dziecko po rozwodzie? A jak, gdy mamy dziecko niepełnosprawne? Co z PIT-em, gdy mąż pracuje za granicą? Na te wszystkie pytania odpowiada Dorota Polańska, ekspertka podatkowa aplikacji Pitbot, i podpowiada rodzicom dobre rozwiązania.
Ulga prorodzinna to ulga wykorzystywana w naszym kraju najczęściej. Przysługuje rodzicom wychowującym dziecko, ale nie wszystkim. Wyjaśniamy, kto nie może odliczyć sobie ulgi na dziecko za rok 2022?
Dodatki na dziecko w 2023 roku to - tak jak w ubiegłych latach - m.in. becikowe, kosiniakowe czy 500 plus. Ale kilka dodatków zmieni swoją wysokość, dlatego warto sprawdzić, jakie pieniądze na dziecko przysługują ci w 2023 roku.
Zwolnienie na dziecko to oficjalnie zasiłek opiekuńczy. Może go otrzymać rodzic lub opiekun prawny dziecka, w przypadku jego choroby i konieczności opieki nad maluchem. Wyjaśniamy, czy zwolnienie na dziecko jest płatne, ile pieniędzy dostaniesz przebywając na L4 z powodu choroby dziecka oraz do jakiego wieku ten zasiłek ci przysługuje.
"Pracujemy nad rozwiązaniami dodatkowego 9-tygodniowego urlopu niepodzielnego, a więc tylko dla ojców, aby przede wszystkim podkreślić rolę ojca, ale też wzmocnić rolę rodziny" - powiedziała w wywiadzie minister Rodziny i Polityki Społecznej. Wyjaśniła też, kiedy ustawa wejdzie w życie.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza