Problemy z zajściem w ciążę

Problemy z zajściem w ciążę dotykają coraz więcej par.Na obniżenie płodności duży wpływ ma stres, sposób odżywiania oraz przebyte infekcje. W wielu przypadkach pozytywne rezultaty przynosi zmiana trybu życia partnerów, choć zdarza się, że przyczyna niepłodności leży głębiej. Do innych przyczyn niepłodności u mężczyzn zalicza się: zaburzenia erekcji czy żylaki powrózka nasiennego. Na niską jakość nasienia mają też wpływ choroby o podłożu hormonalnym lub genetycznym. Najczęstszą przyczyną niepłodności u kobiet …

Refundacja in vitro to dobra wiadomość dla wielu par, bezskutecznie starających się o dziecko. Nie każdy może pozwolić sobie na drogie procedury, w dodatku często jedna próba to za mało, aby na teście ciążowym zobaczyć wymarzone dwie kreski. Jak wygląda procedura in vitro? Pytam mamę, która ma ją za sobą.
Ministra zdrowia przekazała szczegóły na temat programu in vitro, który ma być finansowany z budżetu państwa. Znamy już dokładną datę startu programu, który da szanse na rodzicielstwo dziesiątkom par.
Jak poprawić libido mężczyzny i zwiększyć jego płodność? To pytanie zadaje sobie coraz więcej par. Bezpłodność może mieć wiele przyczyn: choroby, nałogi, stresujący tryb życia, a nawet... nieleczone infekcje. Na szczęście są sposoby na pobudzenie męskiego libido. Oto 7 wskazówek.
To zdjęcie idealnie obrazuje trudną drogę, którą przechodzi wiele par starających się o dziecko. Mama, która korzystała z metody in-vitro już kolejny raz, postanowiła zbierać pamiątki żmudnej terapii, jaką przeszła. Sfotografowała swojego noworodka w otoczeniu aż 900 strzykawek, którymi musiała nakłuwać swoje ciało podczas całej procedury.
Cierpisz na zespół policystycznych jajników, a marzysz by zostać mamą? To zaburzenie hormonalne utrudniające zajście w ciążę, ale przy odpowiednim leczeniu ginekologa endokrynologa i zdrowym stylu życia PCOS można znacząco zahamować, zwiększając szanse na zajście w ciążę i zdrową ciążę. Oto, co możesz zrobić.
Od lat dietetycy są zdania, że choć nadmiar kilogramów zmniejsza szansę na zapłodnienie, to odchudzanie również jej nie służy. Dieta kobiety starającej się o dziecko, powinna być zbilansowana i zdrowa, ale nie eliminacyjna. Dlaczego? W trakcie ochudzania dajemy organizmowi sygnał, że nie może czuć się bezpiecznie - twierdzi dietetyk płodności.
Najtańszą lalkę typu reborn można kupić za około 2 tys. złotych. Jednak modele kolekcjonerskie, robione na specjalne zamówienie, odpowiadające na przykład wizerunkowi ze zdjęcia mogą kosztować nawet 80 tysiecy. Te kobiety dla swoich lalek mają specjalnie urządzone pokoje dziecięce, kupują im ubranka, chodzą z nimi na spacery. Dlaczego to robią? Nie za każdą historią kryje się tragedia...
Pragnienie bycia matką, to wyjątkowo silne uczucie. Kobiety, które nie mają szans na donoszenie dziecka, zwłaszcza na zachodzie, coraz częściej decydują się na pomoc surogatek. A ta bywa odpłatne, choć nie zawsze... Te zdjęcia porodów surogatek z udziałem biologicznych mam pokazują czystą miłość i są po prostu wzruszające.
Planujesz zostać mamą jak najszybciej? Rady typu "po seksie leż z nogami w górze" lepiej wyrzuć do kosza. Oto 4 rzeczy, o których powinnaś zapomnieć podczas starań o dziecko.
Badania po poronieniach są ważne ze względu na kolejną ciążę. Każde poronienie wymaga zdiagnozowania przyczyny. Od tego bowiem zależy między innymi szansa na szczęśliwe donoszenie kolejnej ciąży. Sprawdź, jakim badaniom po poronieniach należy się poddać.
Zespół Ashermana a ciąża – jakie jest pomiędzy nimi powiązanie? Otóż bardzo istotne – zespół Ashermana może nie tylko utrudniać zajście w ciążę, ale także prowadzić do różnych ciążowych powikłań. Najczęściej przyczyną zespołu Ashermana jest łyżeczkowanie jamy macicy, inne jednak problemy również mogą prowadzić do zrostów wewnątrzmacicznych. Jakie więc mogą być inne przyczyny zespołu Ashermana, jak się on objawia i na czym polega jego leczenie?
Dlaczego nie mogę zajść w ciążę? – takie pytanie zadaje sobie wiele par bezskutecznie starających się o dziecko. Odpowiedź na nie wcale nie jest prosta, ponieważ na płodność mogą mieć wpływ bardzo różne czynniki. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z zajściem w ciążę.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza

Pierwszym krokiem w leczeniu niepłodności jest przeprowadzenie odpowiednich badań: w przypadku mężczyzn nieodzowne jest badanie nasienia, u kobiet zaś lekarz ocenia owulację na podstawie wywiadu, USG jajników oraz badania stężenia progesteronu na 7 dni przed rozpoczęciem cyklu menstruacyjnego.
W przypadku nieregularnych miesiączek lekarz zleci dodatkowe badania hormonalne.

W zależności od przyczyn niepłodności dobiera się odpowiednie leczenie. Terapia obejmować może leczenie hormonalne, zabiegi chirurgiczne, inseminację domaciczną, a także zapłodnienie in vitro.