IN VITRO: jak zostać dawcą nasienia?

2013-03-19 12:46

In vitro to poważny zabieg. Dawca nasienia do zabiegu in vitro nie może być osobą przypadkową. Zobacz jakie powinien spełnić warunki.

in vitro
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Dawca nasienia do in vitro - jakie musi spełnić warunki?
  2. In vitro: jak wygląda pobranie nasienia u dawcy?
  3. Czy za oddanie nasienia otrzymuje się wynagrodzenie?

In vitro to dosyć skomplikowany zabieg, aby miał pozytywny skutek, musi zostać poprawnie przeprowadzony i spełnione muszą być wszystkie warunki.

Dawca nasienia do in vitro - jakie musi spełnić warunki?

Dawca naniesia może zostać zdrowy mężczyzna w wieku do 35. lat, którego nasienie ma wysokie parametry w tzw. ocenie seminologicznej. W jego rodzinie nie może być chorób dziedziczonych genetycznie. Mężczyzna chcący zostać dawcą nasienia nie może też należeć do grupy o wysokim ryzyku przenoszenia chorób drogą płciową (uznawane są za takie na przykład osoby homoseksualne). Nie może też być narkomanem.

In vitro: jak wygląda pobranie nasienia u dawcy?

Przed pobraniem nasienia należy wykonać badanie kariotypu, zbadać krew w kierunku chorób zakaźnych (HIV, wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz kiły).

Czy za oddanie nasienia otrzymuje się wynagrodzenie?

Sprawa opłat jest indywidualną decyzją każdego banku nasienia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza