Stymulacja hormonalna - leczenie niepłodności. Kiedy stosuje się stymulację hormonalną

2012-11-28 11:26

Stymulacja hormonalna jest stosowana w leczeniu niepłodności. Dowiedz się, kiedy w leczeniu niepłodności stosuje się leczenie hormonalne, czyli metodę stymulacji hormonalnej.

Zdarza się, że para przez kilka lat stara się bezskutecznie o dziecko, jednak zwleka z wizytą u ginekologa. Zwykle zwłoka ta spowodowana jest strachem: kobieta obawia się długotrwałego leczenia i konieczności brania leków hormonalnych, mężczyzna przeważnie nie dopuszcza do siebie myśli, że przyczyna bezpłodności może leżeć po jego stronie. Dowiedz się, kiedy w leczeniu niepłodności stosuje się leczenie hormonalne, czyli metodę stymulacji hormonalnej.

>>Problemy z zajściem w ciążę. Jak zwiększyć szansę na poczęcie?>>

Metoda leczenia niepłodności zależy od jej przyczyny. Stymulacja hormonalna zalecana jest w przypadku niepłodności, która powstała w wyniku przewlekłego braku owulacji spowodowanego czynnikami podwzgórzowymi, przysadkowymi i jajnikowymi. Stosowana jest również w procedurze in vitro. Jeżeli u kobiety będzie zdiagnozowana inna przyczyna niepłodności i nie zostanie ona zakwalifikowana do procedury in vitro, stosowanie stymulacji hormonalnej nie jest konieczne. Warto również pamiętać o tym, że w ok. 50 proc. przypadków niepłodność jest spowodowana czynnikiem męskim. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że przyczyna niepłodności leży po stronie partnera. Nie należy obawiać się wizyty u specjalisty. W renomowanych klinikach metody leczenia zawsze dobierane są wspólnie z pacjentami, z uwzględnieniem ich przekonań.

Zobacz film: Diagnostyka niepłodności

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza