Chiński kalendarz płci dziecka: jak zaplanować płeć dziecka?

2021-11-26 10:52

Chciałabyś mieć córkę? A może marzysz o synu? Zaplanowanie płci dziecka to marzenie wielu rodziców. Niektórzy twierdzą, że jest to możliwe, jeśli planowanie płci dziecka oprzecie o chiński kalendarz planowania płci dziecka. Chłopiec czy dziewczynka? Jak to zrobić?

chiński kalendarz płci
Autor: Getty Images

Planowanie płci dziecka wielu kojarzy się z budowaniem zamków na piasku, ale nie ma przecież w tym nic złego. Chiński kalendarz płci dziecka został odkryty ponad 700 lat temu. Obecnie możemy go podziwiać w Instytucie Nauk w Pekinie.

Zobacz też: Kalkulator terminu porodu

Spis treści

  1. Jak działa chiński kalendarz planowania płci?
  2. Czy chiński kalendarz planowania płci jest skuteczny?
  3. Chiński Kalendarz Płci Dziecka - do DRUKU
Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak działa chiński kalendarz planowania płci?

Zaplanowanie płci dziecka metodą chińską jest wyjątkowo proste. Potrzebujemy jedynie dwóch danych: wieku matki i miesiąca poczęcia. Pamiętajmy – pod uwagę bierzemy skończone lata, a nie rocznik. Ważne również, aby pamiętać, że według chińskiego kalendarza księżycowego miesiące mają 28 dni.

Po lewej stronie, w pionie, mamy podany wiek kobiety, a na górze, poziomo – miesiąc poczęcia. Litera K (lub kolor różowy) oznacza, że urodzi się dziewczynka. Litera M (lub kolor niebieski ) wskazuje na chłopca. Jeśli np. masz 30 lat i marzysz o córeczce – do poczęcia powinno dojść w miesiącach od lutego do października.

Czytaj także: Sposób na chłopca i na dziewczynkę - jak zwiększyć szanse na wybraną płeć?

Dni płodne - oblicz swoją płodność za pomocą kalkulatora dni płodnych

Kształt brzucha w ciąży a płeć dziecka - czy po tym da się ją rozpoznać?

Czy chiński kalendarz planowania płci jest skuteczny?

Opinie na ten temat są podzielone. Chińczycy są przekonani, że skuteczność ich metody wynosi ponad 90 proc. Podobne zdanie mają amerykańscy naukowcy – według nich kalendarz sprawdza się w ponad 85 proc. przypadków!

Czy tak jest faktycznie? Trudno stwierdzić – zdania samych zainteresowanych czyli mam też są podzielone. Jedne zachwalają metodę i twierdzą, że w ich przypadku sprawdziła się, a inne, wręcz przeciwnie – poddają ją w wątpliwość. Jedno jest pewne, metody tej nie możemy traktować w 100 proc. wiarygodnie, a raczej z przymrużeniem oka.

Chiński Kalendarz Płci Dziecka - do DRUKU

Kalendarz płci dziecka warto traktować nie do końca poważnie, ale co komu szkodzi sprawdzić? Jest to chociażby świetna zabawa na Baby Shower

Chiński kalendarz płci - POBIERZ

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza