CHIŃSKI KALENDARZ PŁCI DZIECKA: zobacz jak zaplanować płeć dziecka

2014-03-27 14:51 Agnieszka Moczyróg

Chciałabyś mieć córkę? A może marzysz o synu? Zaplanowanie płci dziecka to marzenie wielu rodziców. Niektórzy twierdzą, że jest to możliwe, jeśli planowanie płci dziecka oprzecie o chiński kalendarz planowania płci dziecka. Chłopiec czy dziewczynka? Jak to zrobić?

Planowanie płci dziecka wielu kojarzy się z budowaniem zamków na piasku, ale nie ma przecież w tym nic złego. Chiński kalendarz płci dziecka został odkryty ponad 700 lat temu. Obecnie możemy go podziwiać w Instytucie Nauk w Pekinie. Został opracowany ze względu na silne pragnienie chłopców w kulturze chińskiej. Dlaczego? Chłopcy byli zdecydowanie bardziej przydatni niż dziewczynki. Już od najmłodszych lat pomagali w gospodarstwie i pracowali w polu. Byli wielkim wsparciem dla swoich rodziców.

Chiński kalendarz planowania płci: jak to działa?

Zaplanowanie płci dziecka metodą chińską jest wyjątkowo proste. Potrzebujemy jedynie dwóch danych: wieku matki i miesiąca poczęcia. Pamiętajmy – po uwagę bierzemy skończone lata, a nie rocznik. Ważne również, aby pamiętać, że według chińskiego kalendarza księżycowego miesiące mają 28 dni. Po lewej stronie, w pionie, mamy podany wiek kobiety, a na górze, poziomo – miesiąc poczęcia. Litera K (lub kolor różowy) oznacza, że urodzi się dziewczynka. Litera M (lub kolor niebieski ) wskazuje na chłopca. Jeśli np. masz 30 lat i marzysz o córeczce – do poczęcia powinno dojść w miesiącach od lutego do października.

Dni płodne - oblicz swoją płodność za pomocą kalkulatora dni płodnych

Chiński kalendarz planowania płci: czy jest skuteczny?

Opinie na ten temat są podzielone. Chińczycy są przekonani, że skuteczność ich metody wynosi ponad 90 proc. Podobne zdanie mają amerykańscy naukowcy – według nich kalendarz sprawdza się w ponad 85 proc. przypadków! Czy tak jest faktycznie? Trudno stwierdzić – zdania samych zainteresowanych czyli mam też są podzielone. Jedne zachwalają metodę i twierdzą, że w ich przypadku sprawdziła się, a inne, wręcz przeciwnie – poddają ją w wątpliwość. Jedno jest pewne, metody tej nie możemy traktować w 100 proc., a raczej z przymrużeniem oka.

Chiński kalendarz płci - POBIERZ

Chiński kalendarz płci dziecka
Autor: materiał archiwalny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE