Kiedy jest czas na DRUGIE DZIECKO?

2014-09-01 16:02

Pytanie, które nurtowało nasze matki, dziś należałoby sformułować nieco inaczej: czy w ogóle rodzić drugie dziecko? Kobiety, które planowały dwoje dzieci, po urodzeniu pierwszego często rozważają zmianę życiowych planów. Bo na drugie dziecko już ich nie stać - finansowo, ale i psychicznie.

drugie dziecko
Autor: thinkstockphotos.com Podjęcie decyzji o drugim dziecku jest czasem trudniejsze niż przy pierwszym.

Spis treści

  1. Karmienie piersią po cesarce
  2. Malec bezpieczny w samochodzie

Teoria jest taka: odchować pierwsze i po 2-3 latach urodzić drugie dziecko. Bo to najlepsza różnica wieku, bo organizm mamy przez ten czas odpocznie już po pierwszej ciąży. Rzeczywistość bywa zgoła inna: lata mijają, a decyzja o urodzeniu drugiego dziecka nie zapada. Życie weryfikuje plany, bo w praktyce widać, jak trudno dziś być rodzicem. Bo niełatwo pogodzić wychowanie dziecka i pracę zawodową, bo brakuje miejsc w żłobkach i przedszkolach, bo pracodawcy niechętnie zatrudniają młode matki, bo trudno znaleźć stałą pracę i brakuje pieniędzy na utrzymanie więcej niż jednego dziecka, albo właśnie znalazło się dobrą pracę i szkoda poświęcić dla dziecka rozwijającą sie karierę... O tym piszą młode mamy na forum mjakmama24.pl. Dołącz do nich!

Karmienie piersią po cesarce

Czy po cesarce można karmić piersią? Dziś już chyba mało która kobieta ma co do tego wątpliwości. Ale nie zawsze początki naturalnego karmienia są bezproblemowe, gdyż laktacja bywa opóźniona albo maluszek z trudem uczy się ssać. Masz ten problem? Wejdź na wątek poświęcony karmieniu po cesarce, gdzie młode mamy radzą, jak można pomóc sobie i dziecku, by po cc karmić naturalnie.

Malec bezpieczny w samochodzie

Bezpieczeństwo dziecka forumowiczki stawiają na pierwszym miejscu. Tym bardziej dziwi je niefrasobliwe podejście niektórych rodziców. Z ich obserwacji wynika, że nie wszystkie dzieci wożone są w fotelikach, a nawet jeśli są, to nieprawidłowo. Nie wystarczy bowiem kupić fotelik samochodowy – trzeba jeszcze umieć go zamontować. Warto też wiedzieć, że nie zawsze opłaca się kupić używany fotelik. Dołącz do dyskusji!Chcesz dołączyć do dyskusji albo założyć nowy wątek, w którym podzielisz się swoimi spostrzeżeniami? Wejdź na forum Mjakmama24.pl

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza