Co widzisz na obrazku? Sprawdź, jaka przyszłość cię czeka w 2024 roku

2023-12-26 8:15

Co widzisz na obrazku jako pierwsze? To pytanie, które często zadaje się przy wszelkiego rodzaju iluzjach obrazkowych. Są niczym zagadki, które badają spostrzegawczość, ale mogą również wiele powiedzieć o naszej osobowości. Niekiedy zdradzają także przyszłość.

Test obrazkowy
Autor: Getti Images Co widzisz na obrazku? Sprawdź, jaka przyszłość cię czeka w 2024 roku

Wiele osób sięga po wszelkiego rodzaju psychotesty z czystej ciekawości i dla zabawy. Chcą dowiedzieć się czegoś więcej o swojej osobowości, czy mają szósty zmysł, albo czy są w tej garstce ludzi, która to dostrzega.

Często też pragną poznać przyszłość. Dowiedzieć się, co ich czeka w Nowym Roku. Grudzień to najlepszy czas, aby uchylić rąbka tajemnicy.

Ta iluzja optyczna zdradzi, co cię czeka w 2024 roku. Wystarczy, że powiesz, co widzisz jako pierwsze.

Zobacz także: Na tym obrazku ukryta jest liczba. Ale tylko najbystrzejsi ją zauważą

Spis treści

  1. Początki testów obrazkowych
  2. Czym są iluzje optyczne?
  3. Co widzisz jako pierwsze?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Początki testów obrazkowych

Test apercepcji tematycznej w skrócie znany jako TAT (ang. Thematic Apperception Test) to jeden z pierwszych testów projekcyjnych. Jego zadaniem było opisanie niejednoznacznych obrazków. Popularnie testy te były nazywane „technikami interpretacji obrazu”.

Test apercepcji tematycznej został opracowany przez amerykańskich psychologów — Henry'ego A. Murraya i Christinę D. Morgan. Podobnie jak w teście Rorschacha ocena powstaje na podstawie tego, co dana osoba wymyśli na temat oglądanego obrazu.

Celem było uzyskanie informacji o emocjach, motywacji i osobowości danej osoby.

Dziś te iluzje obrazkowe często traktujemy jak ciekawe zagadki, które odpowiedzą na nurtujące nas pytania lub zdradzą przyszłość.

Czym są iluzje optyczne?

Nasz mózg widząc niejednoznaczny obraz, musi połączyć bodźce. Mogą być one interpretowane na kilka możliwych sposobów. Po chwili dostrzegamy jeden konkretny kształt. Kiedy jednak przyglądamy się dłużej, dostrzegamy kolejny i kolejny.

To, w jaki sposób widzimy dany obrazek, zależy od neuronów, które dzielą się ze sobą informacją. To właśnie dlatego testy obrazkowe tak wiele mówią o naszej psychice i ukrytych preferencjach.

Istotne jest jednak, aby powiedzieć pierwszą myśl, gdy dostrzeżemy kształt na danym obrazku. To, co widzimy jako pierwsze, a nie to, co pojawia się chwilę później. W kolejnych sekundach mózg przetwarza już kolejne informacje, a nie tę pierwszą, która tak wiele może nam zdradzić o nas samych.

Co widzisz jako pierwsze?

Patrząc na poniższy rysunek, nie zastanawiaj się. Sprawdź, co zobaczysz jako pierwsze. Zapamiętaj to i dowiedz się, co czeka cię w 2024 roku.

Test obrazkowy
Autor: Getti Images Co widzisz na obrazku? Sprawdź, jaka przyszłość cię czeka w 2024 roku

Mężczyzna trzymający obraz

Jeżeli jako pierwsze widzisz mężczyznę trzymającego obraz, a pejzaż jest tłem, nie potrafisz bujać w obłokach. W 2024 roku skupisz się na tym, co tu i teraz. Weźmiesz sprawy w swoje ręce, aby zrealizować własne wizje, a nie te narzucane przez innych.

Kolejne miesiące pokażą, że jesteś w stanie zrealizować bardzo dużo, gdy polegasz tylko na sobie.

Rok 2024 to czas, gdy zdrowy rozsądek będzie twoim sprzymierzeńcem. Dokładnie czytaj umowy, nie wierz w mrzonki, które ci oferują, nie goń za marzeniami. W osiągnięciu celu pomoże konkretny plan.

Obraz w obrazie

Jeżeli na pierwszy rzut oka widzisz obraz w obrazie, trudno ci oddzielić rzeczywistość od marzeń.

Często bujasz w obłokach, wierzysz w iluzje i nie potrafisz rozróżnić prawdy od marzeń. Przez ostatnie tygodnie, a być może nawet miesiące nie chciałaś przyjąć pewnych wiadomości za pewne. Być może dużo się działo w twoim życiu w ostatnim czasie. Być może uwierzyłaś ludziom, którzy nie byli godni twojego zaufania.

Nadchodzący 2024 rok może być pełen rozczarowań, jeżeli dalej na to pozwolisz. Zainwestuj czas i energię w to, co sprawia ci przyjemność, a nie ciągnie w dół.

Źródło:

  • radiozet.pl
  • verywellmind.com

Czytaj także: Co widzisz jako pierwsze? Ta zagadka rozszyfruje twój charakter

Widzisz tu liczbę? Ten test powie prawdę o wzroku twoim i dziecka

Dzieci z autyzmem widzą takie obrazki po swojemu. To nie tylko rodzaj testu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza