1,5-roczne bliźniaki zginęły, gdy były pod opieką babci z Alzheimerem. Zostawiła otwarte drzwi

2023-03-21 14:00

Półtoraroczne bliźniaki utonęły w basenie pod domem w Oklahomie. Chłopczyk i dziewczynka wyszli niepostrzeżenie z domu, po tym jak ich cierpiąca na Alzheimera prababcia zostawiła otwarte drzwi wejściowe. Dzieci na dnie basenu znalazła mama. Mimo reanimacji i natychmiastowego przewiezienia do szpitala ich życia nie udało się uratować.

1,5 roczne bliźniaki utonęły w przydomowym nieczynnym basenie. Zostali pod opieka prababci z Alzheimerem
Autor: Getty images/Facebook 1,5 roczne bliźniaki utonęły w przydomowym nieczynnym basenie. Zostali pod opieka prababci z Alzheimerem

Do tego tragicznego wypadku doszło w czwartek 16 marca w jednym z domów w Oklahoma City. O godzinie 10.45 czasu lokalnego 37-letnia Jenny Callazzo znalazła dwójkę swoich dzieci w przydomowym basenie. 18-miesięczne bliźnięta Locklyn i Loreli zostały w domu pod opieką prababci.

Dziecko na hulajnodze kontra kierowcy. Było o włos od tragedii

Prababcia zostawiła otwarte drzwi do domu

Do tej niewyobrażalnej tragedii doszło ponieważ chora na Alzheimera prababcia pozostawiła otwarte tylne drzwi domu, umożliwiając w ten sposób wyjście dzieciom na zewnątrz. Gdy mama bliźniąt znalazła je w basenie, od razu wezwała pomoc i podjęła samodzielne próby ratowania córki i synka. Gdy na miejsce dotarły służby ratunkowe, kontynuowały reanimację i przewieźli bliźnięta do szpitala. Niestety około godz. 13 lekarz stwierdził ich zgon.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci dzieci. Wstępnie śledczy zakładają nieszczęśliwy wypadek, a nie popełnienie przestępstwa. Jenny Callazzo i jej 42-letni mąż Sonny mieszkali w domu wraz z szóstką swoich dzieci i babcią kobiety. Krewni małżeństwa ujawnili w mediach, że babcia cierpi na chorobę Alzheimera. Basen o tej porze roku był nieczynny, ale wypełniony mętną i zieloną od alg wodą.

Ratownicy medyczni apelują o wzmożoną uwagę przy opiece nad małymi dziećmi. Nie tylko duże baseny są śmiertelnym dla nich zagrożeniem. Także w mniejszych zbiornikach wypełnionych wodą typu wiadra, balie, miednice może dojść do utonięcia. Zwracają również uwagę na to, że do śmierci przez utonięcie dochodzi w ciszy, przez co trudno na czas udzielić tonącemu pomocy. A tu w walce o życie liczą się dosłownie sekundy.

Źródła:

  • New York Post
  • Polsatnews.pl