14-latek zmarł po zjedzeniu tylko jednego chipsa. Podobne można kupić w Polsce

2023-09-06 14:15

Nastolatek z Massachusetts zmarł po tym jak wziął udział w internetowym wyzwaniu „One Chip Challenge”. 14-latek zjadł tylko jednego chipsa z najostrzejszą papryczką świata i poczuł się źle. Po kilku godzinach już nie żył.

14-latek zmarł po zjedzeniu tylko jednego chipsa. Podobne można kupić w Polsce
Autor: Getty images/materiały prasowe 14-latek zmarł po zjedzeniu tylko jednego chipsa. Podobne można kupić w Polsce

14-letni Harris Wolobah z Massachusetts zmarł w piątek kilka godzin po tym, jak w ramach popularnego wśród nastolatków w mediach społecznościowych wyzwania („One Chip Challenge”), zjadł w szkole jednego niezwykle pikantnego chipsa marki Paqui.

13-latek zmarł przez wyzwanie na TikToku. Wziął lek dostępny w Polsce bez recepty

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Śmiertelnie niebezpieczne internetowe wyzwanie

Chłopca natychmiast po tym rozbolał go brzuch. Został odebrany ze szkoły przez rodzinę i przywieziony do domu. Jak powiedziała jego mama w rozmowie z NBC 10 Boston w domu powoli wracało mu dobre samopoczucie. Gdy jednak nadeszła pora, że miał jechać na trening koszykówki, rodzina zalazła go nieprzytomnego. Został zabrany do pobliskiego szpitala, niestety lekarz stwierdził zgon. Przyczyna jego śmierci nie została potwierdzona, wszyscy czekają na wyniki sekcji zwłok. Mama Harrisa podejrzewa jednak, że jej syn zmarł w wyniku powikłań spowodowanych pikantną przekąską.

Jej producent ostrzega bowiem na swojej stronie internetowej, że jej zjedzenie może grozić problemami zdrowotnymi. Samo wyzwanie zaś polega na sprawdzeniu, jak długo osoba, która spożyła chipsa wytrzyma, zanim w ramach ulgi wypije lub zje coś innego.

Niebezpieczne chipsy może kupić każdy?

Marka Paqui na swojej stronie podaje, że chipsa powinny spożywać wyłącznie osoby dorosłe. Zaleca się również, aby ludzie zwrócili się o pomoc lekarską, jeśli wystąpią problemy z oddychaniem, omdlenia lub długotrwałe nudności. Radzi także, by po dotknięciu chipsa, umyć dokładnie ręce wodą z mydłem i pod żadnym pozorem nie dotykać oczu i innych wrażliwych okolic ciała. Według strony internetowej tegoroczna edycja diabelsko ostrego chipsa zawiera papryczki Carolina Reaper i Naga Viper Pepper.

Pediatra Lauren Rice, cytowana przez New York Post podkreśla, że zjedzenie pikantnego jedzenia może skutkować pieczeniem jamy ustnej lub warg lub problemami z sercem. „Czasami widzimy ludzi, którzy odczuwają silny ból w klatce piersiowej lub odczuwają kołatanie serca” – powiedziała.

10-latka zmarła przez wyzwanie na TikToku. Jej mama pozywa właścicieli serwisu

Pikantne chipsy dostępne też w Polsce?

Co ciekawe podobny produkt do chipsów marki Paqui można też kupić u nas w kraju. Chipsy w wymownym opakowaniu w kształcie trumienki kupić można w cenie ok. 43 zł. Producent nie daje oznaczenia wiekowego, więc teoretycznie produkt może kupić każdy. Jedynym ostrzeżeniem na produkcie jest to, że to produkt dla odważnych i szalonych oraz zaawansowanych „ostrożerców”.

14-latek zmarł po zjedzeniu tylko jednego chipsa. Podobne można kupić w Polsce
Autor: materiały prasowe 14-latek zmarł po zjedzeniu tylko jednego chipsa. Podobne można kupić w Polsce

Źródła:

  • NBC 10 Boston
  • New York Post