Nowy trend na TikToku rozwścieczył internautów. „To jest znęcanie się nad dziećmi”

2023-08-22 11:30

Nowe wyzwanie na TikToku wywołało oburzenie wśród internautów. Trend, który miał być śmieszny, według wielu odbywa się kosztem dzieci. Internauci grzmią: „To jest znęcanie się nad dziećmi”.

Nowy trend na TikToku
Autor: Screen/TikTok/@dailyeditions Nowy trend na TikToku rozwścieczył internautów. „To jest znęcanie się nad dziećmi”

Na TikToku pojawił się nowy trend. EggCrackChallenge polega na rozbiciu jajka o głowę dziecka. Rodzice muszą to zrobić w sytuacji, w której dziecko w ogóle się tego nie spodziewa, a całość oczywiście nagrać i opublikować z odpowiednim hasztagiem. Reakcja dzieci jest różna, ale w większości wcale im nie jest do śmiechu.

Wściekli internauci dosadnie piszą, co o tym myślą.

TikTokerka prowadząca profil @soogia1 udostępniła nagranie, które pokazuje, jak odwrócić ten trend, aby nikogo nie krzywdził.

Zobacz także:  Tak "fajne mamy" walczą z niejadkami na TikToku. Miny ojców — bezcenne

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Nowe wyzwanie na TikToku

Na TikToku pojawił się jakiś czas temu nowy trend. Wielu rodziców od razu wcieliło go w życie, nagrywając reakcje swoich dzieci po tym, jak rozbijają jajka o ich czoła. Miało być śmiesznie, ale na nagraniach śmieją się przede wszystkim rodzice.

Nagranie udostępnione na TikToku na profilu @dailyeditions pokazuje, że dzieciom rzadko jest do śmiechu. Wiele z nich płacze, są zdezorientowane, niektóre po prostu odchodzą, mówiąc, że nie było to miłe. Jedne mówią, że to bolało, a inne robią dobrą minę do złej gry, widząc, że rodzice są niezwykle rozbawieni.

„To jest znęcanie się nad dziećmi”

Pod nagraniem pojawiły się setki komentarzy rozwścieczonych internautów. Mało kto śmieje się z tego wyzwania. Wielu uważa, że to wcale nie jest śmieszne. Mało tego, uważają, że to istna przemoc wobec dzieci. Inni podkreślają, że dla takich mam liczy się przede wszystkim popularność w mediach społecznościowych, niż dobro własnego dziecka.

„To naprawdę nie jest zabawne. Chyba, że dziecko bierze udział w tym żarcie. Ale niektóre z tych dzieci były naprawdę zranione i płakały” – zaznacza jedna z internautek.

„To jest znęcanie się nad dziećmi” – podkreśla inna.

„Wszystkie dzieci powiedziały i pokazały, że je to boli. Jajka nie są miękkie” – oburzyła się kolejna.

„Śmiejesz się swoim dzieciom w twarz po tym, jak doprowadziłaś je do płaczu, uderzając je w twarz jajkiem. Rodzice robią tak wiele dla popularności” – pisze następna.

Internautom nie mieści się w głowie, że można w ten sposób upokorzyć własne dziecko i wyśmiać je. Żart powinien bawić obie strony, a nie powinien być dla nikogo podły.

„Dzieci zasługują na szacunek”

Komentatorka społeczna, która ma niemal dwa miliony obserwujących, na swoim profilu na TikToku @soogia1 opublikowała nagranie, które odwraca ten jakże popularny trend. Tym razem to matki rozbijają sobie jajka o własne głowy przy dzieciach. Rozbawione maluchy nie mogą powstrzymać chichotu.

Jedna z mam na nagraniu pozwoliła swojej córeczce, aby ta rozbiła jej jako o głowę. Kiedy po uderzeniu jajko nie pękło, sama przyznała, że jest bardzo twarde i przecierała z bólu czoło.

Inna najpierw poprosiła swojego syna, żeby rozbił jej jajko o czoło, a następnie opowiedziała mu o nowym trendzie. Spytała również, jak by się z tym czuł.

„Może poczułbyś się trochę zraniony i zawstydzony” – dopytuje, a gdy potwierdza, dodaje – „Szczególnie, gdy ktoś opublikuje to w internecie”.

Na koniec pyta synka, czy lepiej śmiać się z kimś, czy z kogoś?

- Z kimś – odpowiada chłopiec.

TikTokerka pokazuje, że dzieci na tym nagraniu były przeszczęśliwe, podekscytowane i spędziły tak cudowny czas ze swoimi rodzicami.

- Dzieci zasługują na szacunek i poczucie bezpieczeństwa. Tak samo jak dorośli – podsumowuje na nagraniu Soogia.

Czytaj także: Ma trzech synów, nadała im te same imiona. "Mówią, że oszalałam”

Koniec gęsi Pipy? Nowy pluszak podbija stragany w wakacyjnych kurortach

"Kobiece oświadczyny" to nie chwilowy trend. Wkrótce będą normą? Jubilerzy już zacierają ręce