18-miesięczna dziewczynka jest jak połowa mamy. Co miesiąc musi mieć nowe buty

2023-06-05 14:01

18-miesięczna Magnolia ma zaledwie półtora roku, a już ma metr wzrostu. Jej rodzicie byli w szoku, gdy w pewnym momencie przegoniła wzrostem swoją starszą siostrę. Zdaniem lekarzy za wzrostem dziewczynki stoją uwarunkowania genetyczne, a nie problemy zdrowotne czy niewłaściwy styl życia.

18-miesięczna dziewczynka jest wyższa od 3-letniej siostry. Mama co miesiąc kupuje jej nowe buty
Autor: Screen TikTok @clarajaethomas 18-miesięczna dziewczynka jest wyższa od 3-letniej siostry. Mama co miesiąc kupuje jej nowe buty

Clara i Arthur Thomas byli zaskoczeni, kiedy okazało się, że ich druga córka rośnie w zastraszającym tempie. Dziewczynka urodziła się z przeciętną wagą urodzeniową około 3,2 kg. Jednak dość szybko zaczęła przewyższać swoich rówieśników pod względem wagi i wzrostu. Choć do jej 2. urodzin pozostało jeszcze kilka miesięcy już teraz nie wygląda jak 2-latka, ale na dużo więcej.

M jak mama - Jak odczytywać siatki centylowe?

18-miesięczna dziewczynka nosi ubrania dla 4-latków

Historią 18-miesięcznej Magnolii podzieliła się jej 19-letnia mama – Clara Thomas na swoim koncie na TikToku. Jej profil o nazwie @clarajaethomas śledzi aż 500 tysięcy internautów. Kobieta przyznała, że co jakiś czas jest hejtowana za wzrost swojej córki. W jednym z filmików powiedziała, że odkąd jej córka skończyła 10 miesięcy kupuje jej ubrania w rozmiarze 98-104 cm. Internauci od razu zaczęli doszukiwać się błędów dietetycznych. Pytali Clarę, czym karmi swoją córkę, że tak rośnie. Tymczasem lekarze zapewniają, że dziewczynka jest całkowicie zdrowa, a jej wzrost i waga wynikają z genetyki, a nie z tego, co je.

W wywiadzie dla New York Post 19-latka powiedziała, że Magnolia aktualnie nosi ten sam rozmiar ubrań, co jej 3-letnia siostra, ale już przegoniła ją wzrostem. Dodała także, że musi co miesiąc kupować jej nowe buty, aby nadążyć za tempem jej wzrostu.

Dziewczynka jest na 99. centylu w swojej kategorii wiekowej – biorąc pod uwagę zarówno jej wzrost jak i wagę. Eksperci twierdzą, że wzrost jest w dużej mierze dziedziczny. Choć mama dziewczynki jest niewysoka, to już jej tata mierzy 6 stóp (około 183 cm), co może wyjaśnić wzrost Magnolii.

Nie tylko wzrostem przewyższa swoich rówieśników

Okazuje się jednak, że dziewczynka nie tylko wzrostem przewyższa swoich rówieśników, ale także motoryką (potrafi bez problemu złamać patyka, myje sama zęby, otwiera drzwi), siłą (podnosi dość duże ciężarki) oraz komunikacyjnie (bez problemów sygnalizuje wszystkie swoje potrzeby i mówi pełnymi, choć krótkimi zdaniami).

Mimo że Magnolia ma niezwykły wzrost jak na malucha w jej wieku, nie jest jedyna. W komentarzach pod filmikami inni użytkownicy TikTok również przyznawali, że mają małe dzieci, które są znacznie większe od swoich rówieśników.

„Moje dziecko waży 29 funtów (przyp red. 13,15 kg) w wieku 10 miesięcy i nosi już ubranka na 98-104 cm”.

„Mój 15-miesięczny syn waży ponad 30 funtów (przyp red. 13,61 kg)i nosi taki sam rozmiar jak jego 3-letni brat” — skomentował jeden z rodziców.

„Proszę nie strasz mnie, mój syn właśnie skończył 8 miesięcy i waży około 30 funtów” – pisali.