6-latek z Morąga uratował dziadkowi życie. „To prawdziwy bohater!”

2022-03-10 9:57

Gdy dziadek chłopca stracił przytomność po kąpieli, 6-letni Bryan zachował się nadzwyczaj dojrzale. Dzięki jego reakcji udało się uratować życie starszego mężczyzny.

6-latek z Morąga uratował życie nieprzytomnego dziadka
Autor: Facebook/Komenda powiatowa PSP Ostróda

Ostatniego dnia lutego 6-letni Bryan, który był pod opieką swojego dziadka, zauważył leżącego na podłodze w łazience mężczyznę. Okazało się, że dziadek chłopca tuż po kąpieli stracił przytomność. 6-latek wykazał się ogromną dojrzałością i natychmiast postanowił wezwać pomoc.

Szybka reakcja chłopca uratowała jego dziadkowi życie

Chłopiec wyszedł na klatkę schodową i zaczął głośno krzyczeć. Jego wołanie usłyszała jedna z sąsiadek, która wezwała służby ratunkowe. 6-letni Brayan okazał się prawdziwym bohaterem. 

Jak uniknąć zatrucia czadem?

Okazało się, że przyczyną utraty przytomności przez starszego mężczyznę był ulatniający się tlenek węgla. Na miejsce wezwania przybyli strażacy z JRG Morąg, którzy potwierdzili, że w łazience ulatniał się czad. Gdyby nie szybka reakcja chłopca, na pomoc mogłoby być za późno.

Dzięki bohaterskiej postawie 6-latka, mężczyzna szybko trafił do szpitala, a już kolejnego dnia został z niego wypisany. 

Czytaj także: Kiedy można zostawić dziecko samo w domu?

Strażacy docenili postawę chłopca

Młody bohater z Morąga został doceniony przez strażaków z Komendy Straży Pożarnej w Ostródzie. Chłopiec odwiedził jednostkę wraz z mamą i ciocią. Otrzymał strażacką maskotkę "Żarka" a także dyplom pamiątkowy.

Zespół PSP w Ostródzie zadbał także o to, by chłopiec mógł obejrzeć wozy strażackie a także zwiedzić ostródzką salę edukacyjną "Ognik". 

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy