6-latek z Morąga uratował dziadkowi życie. „To prawdziwy bohater!”

2022-03-10 9:57

Gdy dziadek chłopca stracił przytomność po kąpieli, 6-letni Bryan zachował się nadzwyczaj dojrzale. Dzięki jego reakcji udało się uratować życie starszego mężczyzny.

6-latek z Morąga uratował życie nieprzytomnego dziadka
Autor: Facebook/Komenda powiatowa PSP Ostróda

Ostatniego dnia lutego 6-letni Bryan, który był pod opieką swojego dziadka, zauważył leżącego na podłodze w łazience mężczyznę. Okazało się, że dziadek chłopca tuż po kąpieli stracił przytomność. 6-latek wykazał się ogromną dojrzałością i natychmiast postanowił wezwać pomoc.

Szybka reakcja chłopca uratowała jego dziadkowi życie

Chłopiec wyszedł na klatkę schodową i zaczął głośno krzyczeć. Jego wołanie usłyszała jedna z sąsiadek, która wezwała służby ratunkowe. 6-letni Brayan okazał się prawdziwym bohaterem. 

Jak uniknąć zatrucia czadem?

Okazało się, że przyczyną utraty przytomności przez starszego mężczyznę był ulatniający się tlenek węgla. Na miejsce wezwania przybyli strażacy z JRG Morąg, którzy potwierdzili, że w łazience ulatniał się czad. Gdyby nie szybka reakcja chłopca, na pomoc mogłoby być za późno.

Dzięki bohaterskiej postawie 6-latka, mężczyzna szybko trafił do szpitala, a już kolejnego dnia został z niego wypisany. 

Czytaj także: Kiedy można zostawić dziecko samo w domu?

Strażacy docenili postawę chłopca

Młody bohater z Morąga został doceniony przez strażaków z Komendy Straży Pożarnej w Ostródzie. Chłopiec odwiedził jednostkę wraz z mamą i ciocią. Otrzymał strażacką maskotkę "Żarka" a także dyplom pamiątkowy.

Zespół PSP w Ostródzie zadbał także o to, by chłopiec mógł obejrzeć wozy strażackie a także zwiedzić ostródzką salę edukacyjną "Ognik". 

>

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza