7 rzeczy, których matka dziecka oczekuje od jego ojca. Zrób je, a urośniesz w jej oczach

2022-12-01 16:53

Mimo iż współcześni ojcowie są coraz bardziej zaangażowani w wychowywanie dzieci, to w dalszym ciągu większy ciężar tego zadania spada na barki kobiet. To mamy najczęściej czytają książki na temat emocji dziecka, organizują mu kreatywne zajęcia, ogarniają całą logistykę przedszkolną i szkolną. Nic więc dziwnego, że czasami mają dość i oczekują wsparcia od partnera – drobnych gestów, które pokolorują ich matczyną rzeczywistość.

7 rzeczy, których matka dziecka oczekuje od jego ojca. Zrób przynajmniej 3 z nich, a urośniesz w jej oczach
Autor: Getty images 7 rzeczy, których matka dziecka oczekuje od jego ojca. Zrób przynajmniej 3 z nich, a urośniesz w jej oczach

O jakich rzeczach mowa? Doskonale wyjaśniła je w swoim ostatnim poście na Instagramie Paula Niedźwiecka, pedagożka prowadząca profil poświęcony rodzicielstwie @pracownia.rodzicielstwo. Wypunktowała kilka najważniejszych oczekiwań matki/kobiety wobec swojego partnera, podkreślając przy tym, że nie są to żadne fanaberie i kaprysy, ale rzeczywiste potrzeby, które wpływają na jej dobre samopoczucie psychiczne i jakościową relację z partnerem.

Przeczytaj: Te 10 rzeczy wskazuje, że mężczyzna będzie dobrym ojcem

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

7 rzeczy, których matka dziecka oczekuje od jego ojca

Wśród nich znalazły się nie tylko te dotyczące większego zaangażowania w rodzicielstwo, ale także te dotykające sfery związku i kobiecości. Oto czego oczekuje kobieta wobec swojego partnera - ojca swoich dzieci:

1. Przeczytania książki na temat emocji dziecka. Matka chciałaby czuć wsparcie. Chciałaby móc trzasnąć drzwiami wiedząc, że ktoś rozwiąże aktualny bałagan emocjonalny.

2. Inicjatywy. Fajnie, by ojciec dziecka zrobił śniadanie, zadzwonił do teściowej, umysł lustro w łazience czy zaplanował menu na święta.

3. Romantyzmu. Wysłania czułego smsa, kupienia nutelli czy zapalenia świeczek do sobotniej kolacji.

4. Flirtu. Matka chciałaby wiedzieć, że poza macierzyństwem nadal cechuje ją kobiecość i seksualność.

5. Wysłuchania. Bez udzielania rad i wyciągania wniosków. Matka chciałaby poczuć, że jest rozumiana, ważna i akceptowana.

6. Zaangażowania. Chciałaby wiedzieć, że ma kompana. Współtowarzysza i przyjaciela w trudach codzienności.

7. Wartościowego czasu z dzieckiem. Matka chciałaby z czystym sumieniem włączyć dziecku bajkę wiedząc, że wcześniej dziecko spędziło z tatą kreatywny czas.

Dodałybyście coś do tej listy?

Przeczytaj także: Rodzicielstwo bardziej łączy, czy jednak dzieli? 8 wyzwań dla związku po pojawieniu się dziecka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza