Agata Rubik ma dwie córki, ale przyznaje dobitnie. "Ja nie lubię dzieci"

2023-08-03 10:01

Mówi się, że internet nakręca matki na ściganie się z ideałami i przez to dołuje. Pewnie właśnie tak było jeszcze kilka lat temu. Dziś trend się odmienia. Coraz więcej znanych kobiet i influencerek przyznaje się do własnych "niedociągnięć" w macierzyństwie. Ostatnio na odważne wyznanie zdobyła się Agata Rubik.

Agata Rubik z córkami.
Autor: Instagram/ @agata_rubik Agata Rubik z córkami - Heleną i Alicją.

Agata Rubik dość wcześnie, bo w wieku niespełna 23 lat została mamą. Dziś 36-latka jest mamą dwóch, dorastających córek - 14-letniej Heleny i 10-letniej Alicji. Żona znanego muzyka, Piotra Rubika z chęcią dzieli się w mediach społecznościowych życiem swojej rodziny. 

Na jej Instagramie znajdziemy wiele zdjęć ze wspólnych podróży z córkami, a nawet żartobliwie nagrywane tik-tokowe układy, które wykonuje wraz z nimi. Wszystko wskazuje, że dziś mama dziewczynek ma z nimi świetne relacje. Mimo to, Rubik w jednym z ostatnich wywiadów przyznała bez krępacji - "ja nie lubię dzieci".

Dowiedz się: Agata Rubik o zmuszaniu dzieci do relacji z dziadkami. "Co robisz, żeby chciały mieć z tobą kontakt?"

Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?

Przeczytaj: Agata Rubik pokazała wyniki córki z egzaminu ósmoklasistów. „Gdzieś jej ucięli punkty”

"Jak zaszłam w ciążę, to byłam przerażona"

Agata Rubik wystąpiła w opublikowanym niedawno podcaście "Żurnalista - rozmowy bez kompromisów", w którym dziennikarz rozmawiał już ze sporą częścią polskiego show-biznesu. Znana mama była dobitnie szczera w swoich wypowiedziach. Zapytana o macierzyństwo odpowiedziała:

- W ogóle nie lubię dzieci. Znaczy no - nie lubię... Zaraz będzie - "Agata nie lubi dzieci". Ale nie ciągnie mnie do dzieci. Nie jestem takim typem osoby, co jak zobaczy dziecko malutkie, to "O mogę na ręce, mogę potrzymać (...)". W ogóle nigdy czegoś takiego nie miałam, żeby ciągnęło mnie do jakiś obcych dzieci - wyznała żona Piotra Rubika.

Padło też pytanie o wczesne macierzyństwo. Gdy Rubik zaszła w ciążę miała przecież jeszcze 21 lat, a było to niebawem po ślubie.

- Jak zaszłam w ciążę, to byłam przerażona, że to tak szybko wyszło. Bo to było tak, że byliśmy w podróży poślubnej, no i akurat Piotr miał urodziny, czterdzieste. I tak na zasadzie - "A, to takie bym miał marzenie, może, choć zobaczymy, żeby samo się miało zadecydować, to może zobaczymy jak będzie, może będzie może nie będzie". Ja mówię - "Dobra, na pewno nie będzie". No i się przytrafiło... - opowiadała szczerze mama dwóch córek. 

Kontrowersyjne małżeństwo

Agata i Piotr Rubikowie na początku swojej relacji budzili ogromne medialne kontrowersje. Zaczęli się spotykać, gdy on miał 38, a ona 19 lat. Po dwóch latach związku, wzięli ślub, a znacząca różnica wieku i niewybredne komentarze, nie zburzyły ich miłości. Ale plotki trwały nadal. Znany i ceniony kompozytor ożenił się z o 18 lat młodszą partnerką, która wówczas miała 21 lat, co zwłaszcza wtedy rozgrzewało opinię publiczną. Plotkom pikanterii dodawał też fakt, że sami rodzice Agaty, byli od Rubika niewiele starsi.

Przez lata media zapomniały o różnicy wieku między małżonkami, zwłaszcza, że czas pokazał, że dokonali dobrego, życiowego wyboru. Dziś para jest 15 lat po ślubie i doczekała się dwóch córek. 

Przeczytaj: Kiedy mama mówi, że nie lubi swojego dziecka. Wiemy, co naprawdę kryje się za tymi słowami